"Szok w Berlinie". Słoweńcy reagują na wielkie zwycięstwo Polaków

Dawid Franek

rtvslo.si: "Słowenia nie obroni tytułu"

"Słoweńscy koszykarze niespodziewanie żegnają się z mistrzostwami Europy już w ćwierćfinale po przegranej z Polską 87:90. Szybkie pożegnanie Serbów i Greków w 1/8 finału pokazuje, że w koszykówce nic nie jest automatyczne i od pierwszej do ostatniej minuty trzeba grać z pełnym zaangażowaniem" - czytamy na rtvslo.si.

Dziennikarze zwracają uwagę, że Słowenia przegrała przez powrót kryzysu w końcówce meczu, który miała wcześniej w drugiej kwarcie. Sporo uwagi poświęcono największej gwieździe kadry - Luce Donciciowi, który pudłował w ostatniej kwarcie, a w dodatku nie mógł dokończyć meczu z powodu pięciu fauli osobistych. Mimo tego że Słowenia odrobiła w ostatniej minucie pięć punktów do Polski, to nie było nowego punktu zwrotnego w tym meczu.

Niewiarygodny mecz! Polacy w półfinale mistrzostw Europy!
Emocjonalny wywiad Milicicia. "Wielka pustka, nie mam nic w głowie"

Czy mecz ze Słowenią był najlepszym w wykonaniu Polaków na tegorocznym EuroBaskecie?