Trzy mecze, trzy porażki. Jedna w kompromitującym stylu

Krzysztof Kaczmarczyk

Faworyt zrobił swoje

W polskiej lidze nie ma na nic lublinianki nie mają sobie równych i przewodzą z kompletem zwycięstw. Podobnie jest z ekipą CBK Mersin Yenisehir Bild w EuroCupie. Turecka drużyna odniosła w czwartek swój piąty kolejny triumf.

Podopieczne Krzysztofa Szewczyka rzuciły jednak wyzwanie. W połowie czwartej kwarcie po "trójce" Kamiah Smalls przegrywały tylko 56:59. Na finiszu mecz przejęły jednak gwiazdy tureckiej ekipy z najlepszą na parkiecie Kristine Anigwe (20 punktów i 15 zbiórek).

Swoje dodały też byłe gwiazdy klubów polskich klubów, czyli Yvonne Turner, Temi Fagbenle czy Tiffany Hayes.

Pomimo porażki lublinianki pozostają w grze o awans do kolejnej fazy rozgrywek. W ostatniej serii muszą jednak wygrać w Miński z tamtejszym Horizontem. Obie ekipy mają ten sam bilans.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - CBK Mersin Yenisehir Bld 60:72 (13:14, 15:15, 18:24, 14:19)

AZS UMCS: Kamiah Smalls 14, Ivana Jakubcova 12 (10 zb), Klaudia Niedźwiedzka 10, Natasha Mack 9, Emilia Kośla 6, Aleksandra Stanacev 5, Hanne Mestdagh 4, Zuzanna Sklepowicz 0, Natalia Kurach 0.

Mersin: Kristine Anigwe 20 (15 zb), Tiffany Hayes 12, Temi Fagbenle 9, Yvonne Turner 9, Asena Yalcin 6, Shavonte Zellous 6, Feride Akalan 3, Fatmanur Karakas 3, Sinem Atas 2, Esra Ural Topuz 2.

Czy AZS UMCS zdoła zapewnić sobie awans do kolejnej fazy EuroCupu?