Ogromne emocje i walka do końca w Lidze Europejskiej, zobacz decydujące gole (wideo)

Konrad Kostorz

Co niemiara emocji było na White Hart Line. Ukraińcy znaleźli się w komfortowej sytuacji po bramce Romana Zozulji, ale waleczne Koguty zdobyły trzy gole w ciągu 14 minut i wygrały dwumecz 3:2.

Tottenham Hotspur - Dnipro Dniepropietrowsk 3:1 (0:0)
0:1 - Zozulja 47'
1:1 - Eriksen 56'
2:1 - Adebayor 65'
3:1 - Adebayor 69'

Benfica po raz drugi pokonała PAOK, a kapitalnego gola z rzutu wolnego zdobył Nicolas Gaitan. Pojedynek w Lizbonie poprowadził polski arbiter Szymon Marciniak, który pokazał czerwoną kartkę jednemu z Greków i podyktował rzut karny dla Portugalczyków.

Benfica Lizbona - PAOK Saloniki 3:0 (0:0)
1:0 - Gaitan 70'
2:0 - Lima (k.) 78'
3:0 - Marković 80'

Napoli aż do 78. minuty szukało bramki na wagę awansu, ponieważ remis 1:1 promował Łabędzie. Na wysokości zadania stanął Gonzalo Higuain, a sukces Azzurrich przypieczętował w doliczonym czasie gry Gokhan Inler.

SSC Napoli - Swansea City 3:1 (1:1)
1:0 - Insigne 17'
1:1 - de Guzman 30'
2:1 - Higuain 78'
3:1 - Inler 90+3'