Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Plebiscyt PZP: Najlepsi w T-Mobile Ekstraklasie

Znamy wszystkie nominacje w plebiscycie "Piłkarze Wybierają". Polski Związek Piłkarzy ogłosił już nazwiska kandydatów do nagród indywidualnych w T-Mobile Ekstraklasie za rok 2014.
Maciej Kmita
Maciej Kmita

PZP organizuje ten plebiscyt od sezonu 2006/2007, a od 2009 roku przyznawane są też nagrody indywidualne. W trwającej edycji głosy oddawali piłkarze T-Mobile Ekstraklasy, I i II ligi oraz kobiecej Ekstraligi.


W poprzednich dniach PZP przedstawił wąskie grono kandydatur do najlepszych drużyn poszczególnych lig oraz nominowanych w kategorii Piłkarz Roku w Polsce.Teraz przyszedł czas na kandydatów do zdobycia nagród indywidualnych spośród piłkarzy, trenerów i sędziów związanych z T-ME. Laureatów edycji 2014 poznamy 14 stycznia.

Na drugi z rzędu triumf w kategorii Piłkarz Roku w T-ME szansę ma Miroslav Radović z Legii Warszawa, ale mocną konkurencję w postaci Semira Stilicia z Wisły Kraków. "Rado" w 2014 roku zdobył w T-ME 10 goli i zaliczył cztery asysty w 23 występach, podczas gdy Stilić w 33 ligowych występach zdobył 14 bramek i zaliczył aż 10 asyst.

Trzech ostatnich laureatów w kategorii Piłkarz Roku w T-ME to obcokrajowcy, a honor Polaków w roku 2014 mogą obronić Łukasz Madej i Sebastian Mila. Stawkę nominowanych uzupełnia Dani Quintana, który od września występuje już jednak w saudyjskim Al Ahli.

Nominowani w kategorii Piłkarz Roku w T-ME:
Łukasz Madej (Górnik Zabrze)
Sebastian Mila (Śląsk Wrocław)
Dani Quintana (Jagiellonia Białystok)
Miroslav Radović (Legia Warszawa)
Semir Stilić (Wisła Kraków)

Laureaci poprzednich edycji w kategorii Piłkarz Roku w T-ME:
2009 - Robert Lewandowski
2010 - Tomasz Frankowski
2011 - Artiom Rudniew
2012 - Danijel Ljuboja
2013 - Miroslav Radović

T-Mobile Ekstraklasa: Faceci do wzięcia (prawie od zaraz)

Kto zasłużył na miano Piłkarza Roku 2014 w T-ME?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
PZP
Zgłoś błąd

Komentarze (2):