Polskie i rumuńskie media o Legia - Steaua: Prawo dżungli, Kosecki dał nadzieję na awans

Po pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów pomiędzy Legią Warszawa a Steauą Bukareszt (1:1) polskie i rumuńskie media są zgodne: bliżej awansu do Champions League są legioniści.

Maciej Kmita
onet.pl

Onet.pl: Mistrzowie Rumunii byli w pierwszej połowie zespołem dużo lepszym, ale do przerwy prowadzili tylko jedną bramką, głównie dzięki postawie bramkarza Dusana Kuciaka, który kilkukrotnie bronił w beznadziejnych sytuacjach. Po zmianie stron mistrzowie Polski zagrali już z większym rozmachem i wracają do Warszawy z zasłużonym remisem.

W środę minęło dokładnie 6103 dni od ostatniego meczu polskiej drużyny w Lidze Mistrzów. 4 grudnia 1996 roku Widzew Łódź przegrał na wyjeździe z Atletico Madryt 0:1. Podopieczni Franciszka Smudy zajęli wówczas trzecie miejsce w fazie grupowej, wyprzedzając... Steauę Bukareszt. Od tamtego czasu minęło prawie 17 lat, w trakcie których bramy do piłkarskiego raju próbowały sforsować kolejni mistrzowie Polski. Po meczu w stolicy Rumunii piłkarze Legii są bliżej występu w fazie grupowej, jednak w przyszły wtorek czeka ich równie trudny pojedynek ze Steauą na Pepsi Arenie.

WP.pl: Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe ze Steauą Bukareszt 1:1 (0:1) w pierwszym meczu IV rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski po bardzo słabej pierwszej połowie, w drugiej zagrali odważniej i z Bukaresztu wywieźli korzystny wynik.
[photo=140007]wp.pl[/photo]Dwa oblicza Wojskowych i cenny gol - relacja z meczu Steaua Bukareszt - Legia Warszawa