Wielkie emocje w 1/8 finału LM: "Galacticos" pokonani, szok na Old Trafford, spektakl w Londynie

3:1 - Messi (k.) 71'

W 2011 roku Arsenal Londyn sprawiał bardzo dobre wrażenie, a siłę drużyny Arsene'a Wengera potwierdziło zwycięstwo nad Barceloną po trafieniach Robina van Persiego i Andrieja Arszawina w drugiej połowie. Było jasne, że Katalończyków czeka niezwykle trudne zadanie w rewanżu.

Wojciech Szczęsny na skutek kontuzji już w 16. minucie opuścił murawę, a zastępujący go Manuel Almunia został pokonany aż trzykrotnie, przy czym popisał się także wieloma świetnymi interwencjami. Kanonierom zadanie utrudniła czerwona kartką, którą w 56. minucie otrzymał van Persie, a także decyzja arbitra o podyktowaniu rzutu karnego. Mimo to Arsenal wywalczyłby awans, gdyby w końcówce dogodnej okazji nie zmarnował Nicklas Bendtner.

3:0 - van Persie (k.) 43'

Zespół z Emirates Stadium po dwumeczu z FC Barceloną nie miał się czego wstydzić, za to rok później doznał upokorzenia na San Siro. AC Milan, wówczas jeszcze w składzie z wieloma gwiazdami, rozgromił londyńczyków po trafieniach Kevina-Prince'a Boatenga, Robinho oraz Zlatana Ibrahimovicia. Dla Szczęsnego nie był to udany wieczór.

Odrobienie strat wydawało się być dla Arsenalu mission impossible, tymczasem na własnym terenie podopieczni Wengera zaprezentowali zupełnie inne, o wiele lepsze oblicze. Już po pierwszej połowie prowadzili 3:0, ale Milan zwarł szyki i przetrzymał kolejne frontalne ataki Kanonierów. Dla przeżywających obecnie poważny kryzys Rossonerich był to ostatni jak dotąd ćwierćfinał Ligi Mistrzów.