Wielkie emocje w 1/8 finału LM: "Galacticos" pokonani, szok na Old Trafford, spektakl w Londynie

Konrad Kostorz

4. Sezon 2004/2005
Real Madryt - Juventus Turyn 1:0 (1:0)
1:0 - Helguera 31'

Juventus Turyn - Real Madryt 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
1:0 - Trezeguet 75'
2:0 - Zalayeta 116'

"Galacticos" w składzie z Zinedine'm Zidane'm, Ronaldo, Raulem Gonzalezem, Davidem Beckhamem i Luisem Figo wydawali się niezwykle trudni do pokonania. Juventus Turyn podjął jednak wyzwanie, a na Santiago Bernabeu przegrał tylko 0:1, co było niezłą pozycją wyjściową przed rewanżem.

Naszpikowany gwiazdami Real na Stadio Delle Alpi prezentował się nadspodziewanie słabo, jednak długo utrzymywał korzystny rezultat. Zachowawcza taktyka to było jednak za mało - w 75. minucie Casillasa pokonał David Trezeguet, a w dogrywce trafił Marcelo Zalayeta i Los Blancos znów musieli obejść się smakiem. Włosi pokazali charakter, odrabiając stratę, ale już w kolejnym etapie rozgrywek nie sprostali Liverpoolowi (1:2).

3. Sezon 2012/2013
Real Madryt - Manchester United 1:1 (1:1)
0:1 - Welbeck 20'
1:1 - Ronaldo 30'

Manchester United - Real Madryt 1:2 (0:0)
1:0 - Ramos (sam.) 48'
1:1 - Modrić 66'
1:2 - Ronaldo 69'

Konfrontacja gigantów europejskiego futbolu zapowiadała się niezwykle interesująco i wrażeń rzeczywiście nie zabrakło. Niestety nie obyło się też bez poważnej kontrowersji. Remis 1:1 na wyjeździe stawiał w uprzywilejowanym położeniu Manchester United, który tuż po przerwie w spotkaniu rewanżowym wyszedł na prowadzenie.

W 57. minucie arbiter Cuneyt Cakir zdecydował się usunąć z boiska Naniego, który sfaulował Alvaro Arbeloę. Decyzja Turka wzbudziła duże wątpliwości, a sir Alex Ferguson nie krył złości, zwłaszcza w świetle tego, że Real skorzystał z osłabienia przeciwnika, szybko zdobył dwa gole i "załatwił" sprawę. Gdyby Evra przebywał na murawie, Czerwone Diabły zapewne broniłyby skuteczniej i być może nie pozwoliły rywalom na rozwinięcie skrzydeł.