Wojciech Szczęsny - kariera pisana pechem

Maciej Kmita

Po tym jak Franciszek Smuda usunął z kadry Artura Boruca, młody, bo zaledwie 21-letni Wojciech Szczęsny, został numerem jeden w reprezentacji Polski i stanął w bramce Biało-Czerwonych w meczu otwarcia Euro 2012, w którym na Stadionie Narodowym podejmowaliśmy Grecję.

Do przerwy Polska prowadziła 1:0 po golu Roberta Lewandowskiego, ale tuż po zmianie stron do wyrównania doprowadził Dimitrios Salpingidis. Biało-Czerwoni ruszyli do odzyskania prowadzenia, ale w 68. minucie obraz meczu uległ zmianie, gdy Szczęsny sfaulował w swoim polu karnym Salpingidisa, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Między słupki wszedł Przemysław Tytoń i obronił "11" wykonywaną przez Georgiosa Karagounisa, ale grających w osłabieniu Biało-Czerwonych nie było już stać na zwycięstwo.

Szczęsny swój udział w Euro 2012 zakończył już po 68 minutach.

Wojciech Szczęsny będzie numerem jeden w bramce Polski na Euro 2016?