MŚ 2018. Kadra do raportu: Biało-Czerwoni błysnęli w Europie! Adam Nawałka ma powody do zadowolenia

Maciej Kmita

Premierowy gol Cionka, asysta Piszczka

Najszczęśliwszym z obrońców reprezentacji Polski był w weekend Thiago Cionek , który w meczu z Atalantą Bergamo (1:1) strzelił swojego pierwszego gola w Serie A. 31-latek czekał na to trafienie do 43. występu we włoskiej ekstraklasie. Warto wspomnieć, że w spotkaniu z Atalantą w pełnym wymiarze czasowym zagrał też Bartosz Salamon, który wrócił do wyjściowego składu SPAL 2013 po blisko trzech miesiącach przerwy.

Asystę, swoją czwartą w sezonie, zanotował Łukasz Piszczek. To po jego podaniu Christian Pulisić dał Borussii Dortmund prowadzenie w meczu z VfB Stuttgart (3:0). Całe spotkanie na ławce pokonanych przesiedział Marcin Kamiński.

Warto wspomnieć jeszcze, że marsz po mistrzostwo Rosji kontynuuje Lokomotiw Moskwa Macieja Rybusa. W weekend jego ekipa pokonała 1:0 FK Rostow i utrzymała dwupunktową przewagę nad Spartakiem Moskwa, ale drużyna Rybusa ma do rozegrania jeden mecz więcej niż lokalny rywal. Reprezentant Polski jest absolutnie podstawowym graczem lidera Priemjer Ligi - jeśli tylko jest zdrowy, gra od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy też, że Jan Bednarek i Jarosław Jach nadal nie doczekali się debiutu w Premier League, Paweł Jaroszyński z powodu kontuzji opuścił kolejny mecz Chievo Werona, a Bartosz Bereszyński udział w derbach Genui zakończył już w 52. minucie przez uraz. 25-latek może mówić o sporym pechu, bo dopiero co wrócił do gry po dwutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją mięśniową.

Artur Jędrzejczyk Legia Warszawa Pogoń Szczecin 3:0 90 0 0 Lotto Ekstraklasa
Marcin Kamiński VfB Stuttgart Borussia Dortmund 0:3 na ławce rezerwowych - - Bundesliga
Tomasz Kędziora Dynamo Kijów Zoria Ługańsk 4:0 90 0 0 Premier Liha
Igor Lewczuk Girondins Bordeaux LOSC Lille 2:1 poza kadrą - - Ligue 1
Michał Pazdan Legia Warszawa Pogoń Szczecin 3:0 90 0 0 Lotto Ekstraklasa
Łukasz Piszczek Borussia Dortmund VfB Stuttgart 3:0 90 0 1 Bundesliga
Maciej Rybus Lokomotiw Moskwa FK Rostow 1:0 90 0 0 Priemjer-Liga
Maciej Sadlok Wisła Kraków Sandecja Nowy Sącz 0:0 poza kadrą (uraz) - - Lotto Ekstraklasa
Bartosz Salamon SPAL 2013 Atalanta Bergamo 1:1 90 0 0 Serie A

Czy Polskę stać na wywalczenie medalu na MŚ 2018?