Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

ME 2018: "grupa śmierci" w Nancy. Rosyjskie marzenia o powrocie na szczyt

Mistrzynie i wicemistrzynie olimpijskie, głodna sukcesów Czarnogóra oraz nieobliczalne Słowenki. Osoby, którym udało się zdobyć bilety na mecze w Nancy to szczęściarze. Przed państwem "grupa śmierci".
Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
EHF / fot. Stephane Pillaud

Francja

Jako gospodynie mistrzostw, Les Bleus będą musiały zmierzyć się z ogromną presją. - Wszyscy oczekują, ze wygramy wszystkie mecze, a może nawet i dojdziemy na szczyt - mówi najlepsza defensorka EHF EURO 2016, Beatrice Edwige. I nie są to wcale wygórowane wymagania. Gdyby rozdawano trofea za składy zespołów, Francuzki miałyby bez wątpienia gwarantowane miejsce na podium.

Siraba Dembele, Alexandra Lacrabere, Estelle Nze-Minko, Allison Pineau... Szkoleniowiec Olivier Krumbholz ma w drużynie wiele gwiazd, ale siłą wicemistrzyń olimpijskich nie są indywidualności, a właśnie zespołowość i umiejętne wprowadzanie do drużyny młodych talentów. Ekipa Trójkolorowych odznacza się także wręcz tytaniczną pracą w defensywie i szybką, kreatywną grą w ataku. Słodki sen o Paryżu i pierwszym złocie może się ziścić.

Wynik na ME 2016: 3. miejsce
Największe sukcesy: wicemistrzostwo olimpijskie (2016), mistrzostwo świata (2017, 2003), 3. miejsce w ME (2016, 2006, 2002)
Gwiazdy: Allison Pineau, Siraba Dembele, Amandine Leynaud, Alexandra Lacrabere
Trener: Olivier Krumbholz 

Skład na ME 2018:

Bramkarki: Laura Glauser, Amandine Leynaud, Catherine Gabriel

Skrzydłowe: Manon Houette, Siraba Dembele, Pauline Coatanea, Laura Flippes

Rozgrywające: Grace Zaadi, Allison Pineau, Estelle Nze-Minko, Orlane Kanor, Kalidiatou Niakate, Camille Ayglon-Saurina, Jannela Blonbou, Alexandra Lacrabere

Kołowe: Beatrice Edwige, Astride N'Gouan, Pauletta Foppa

Kto zajmie pierwsze miejsce w grupie B?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
 • Grieg Zgłoś komentarz
  Słowenki mają jeszcze jedną potencjalną gwiazdę - Tjasę Stanko, 21-letnią rozgrywającą Krim Ljubljana, którą uznano za najlepszą młodą zawodniczkę zeszłorocznej edycji Ligi
  Czytaj całość
  Mistrzyń (w sumie w LM rzuciła już 81 bramek, a w reprezentacji 99 w 48 meczach).