Największe gwiazdy Final Four Ligi Mistrzów. Oni w Kolonii zaświecą najmocniej

Na parkiecie kolońskiej Lanxess Areny w weekend wystąpi plejada gwiazd światowej piłki ręcznej. Zawodnicy, którzy są multimedalistami mistrzostw świata, Europy i igrzysk olimpijskich i zdobywcami trofeum Ligi Mistrzów.

Aneta Szypnicka-Staniec
Aneta Szypnicka-Staniec

Nikola Karabatić 

Karabatić to jedyny zawodnik, który ma szansę obronić zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Przed rokiem reprezentował FC Barcelona Lassa, która zdobyła tytuł. Później jednak za wielkie pieniądze przeszedł do PSG. Przez wielu uważany jest najlepszym zawodnikiem w historii piłki ręcznej, zresztą został takim tytułem określony już dwukrotnie przez najbardziej prestiżowy plebiscyt organizowany pod patronatem IHF - Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej. 

W jego dorobku jest już osiem złotych medali wielkich imprez międzynarodowych - dwa olimpijskie złota (z Pekinu i Londynu) oraz po trzy tytuły mistrza świata (2009, 2011 i 2015) i Europy (2006, 2010 i 2014). Do tego dodać należy trzy triumfy w Lidze Mistrzów oraz 37 innych trofeów - mistrzostwa kraju, krajowe puchary itd. 

W tegorocznej edycji Ligi Mistrzów w szesnastu spotkaniach rzucił 121 bramek i nie zdarzyło mu się zakończyć żadnego meczu bez chociaż jednej zdobyczy. Najwięcej, bo 11 trafień zapisał na swoim koncie w meczu z MVM Veszprem, ale aż trzy razy rzucił w jednym spotkaniu 10 bramek.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)