Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Szóstka 1. kolejki PlusLigi według portalu SportoweFakty.pl

Redakcja portalu SportoweFakty.pl wybrała najlepszą szóstkę 1. kolejki nowego sezonu PlusLigi. Zobaczcie, którzy zawodnicy wyróżnili się w inauguracyjnej serii spotkań.
Marcin Olczyk
Marcin Olczyk

Rozgrywający: Lukas Kampa (Cerrad Czarni Radom) [1]*

Brązowy medalista tegorocznych mistrzostw świata, choć nie miał zbyt wiele czasu na zgranie z nową drużyną, dobrze wkomponował się do prowadzonego przez Roberta Prygla zespołu.


W swoim pierwszym występie w PlusLidze zdobył trzy punkty, kończąc 2 z 3 ataków i notując jeden skuteczny blok. Co jednak ważniejsze, pomógł rozwinąć skrzydła kolegom, dzięki czemu radomianie skończyli zwycięskie 3:0 spotkanie ze skutecznością drużynową na poziomie 53 procent.

*W nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki.

Kto był najlepszym zawodnikiem pierwszej kolejki PlusLigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (6):
 • stary kibic Zgłoś komentarz
  Zbyt skomplikowane są próby twojego pływania w faktach, zwidach i nazwiskach - taki sobie free-style, nie wiem gdzie widzisz epitety. Wolno ci na forum różne rzeczy. Wolę raczej realia,
  Czytaj całość
  szkołę rzetelnej selekcji i wyboru tych, którzy mają szansę stworzyć drużynę - taki efekt uzyskali najlepsi trenerzy w historii naszej siatkówki. Nie przywiązuję się do nazwisk, choć mam swoich ulubionych zawodników w dalszej i najbliższej historii. I kibicuję naszym pewnie więcej lat niż ty masz swój pesel, więc nie bardzo widzę powód polegać na twojej ocenie. A grywałem, kiedy nasi pierwszy raz zdobywali mistrzostwo świata. Zastanów się dwa razy, zanim kogoś będziesz na siłę chciał ubrać w swoje poglądy.
  • Basil Zgłoś komentarz
   Bardzo dobre zestawienie. Jak dla mnie dyskusyjna jedynie nominacja dla Michała Kozłowskiego bo na miano "rezerwowego" rozgrywającego w drużynie kolejki zasłużył Marco Falaschi z Gdańska
   Czytaj całość
   mający podobno niebagatelny wpływ na taki a nie inny rezultat w meczu z było nie było ale jednak moim zdaniem bardzo wymagającym przeciwnikiem. * W ogóle rozgrywający to temat na osobną dyskusję - pokłosiem chudych lat w naszym szkoleniu i masowej produkcji kiepskich rozgrywających pokroju Kędzierskiego, Janusza, Zugaja, Buczka, Wolańskiego i wielu innych jest to, że w tym momencie murowanymi kandydatami (zakładając, że Żygadło w reprezentacji to temat zamknięty) do roli zmiennika Fabiana są Woicki i Łomacz. Nawet niewprawny obserwator zauważy, że obaj wymienieni w otwierającej kolejce byli jednymi z najsłabszych ogniw swoich zespołów (z kronikarskiego obowiązku zwróciłbym jednak uwagę, że Woicki był od Łomacza trochę lepszy) a to oznacza, że trener Antiga ma trudny orzech do zgryzienia a nam nie pozostaje nic innego jak poczekać jeszcze kilka lat na Kamila Droszyńskiego (rocznik 1997).
   • ares87 Zgłoś komentarz
    Szóstka kolejki a w ataku Filip, rezerwowy Bołądź - ładnie to wygląda.
    • GreenArrow Zgłoś komentarz
     Wybory, z tego co można wyczytać na stronach sportowych i na forum siatka.org, jak najbardziej dobre. Można się zastanowić nad pozycją libero - Paweł Zatorski w końcu otrzymał nagrodę
     Czytaj całość
     MVP i tutaj zmieniłbym nazwisko.
     • rbk17 Zgłoś komentarz
      1 kolejka bez ciekawych spotkań. Poczekajmy aż dojdzie do starcia 2 drużyn z wielkiej 4 albo którejś z nich z Lotosem.
      • stary kibic Zgłoś komentarz
       I z tymi typami zgadzam się - choć trudno mówić o tych, których nie było dane widzieć w grze..