WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Szóstka 1. kolejki PlusLigi według portalu SportoweFakty.pl

Redakcja portalu SportoweFakty.pl wybrała najlepszą szóstkę 1. kolejki nowego sezonu PlusLigi. Zobaczcie, którzy zawodnicy wyróżnili się w inauguracyjnej serii spotkań.
Marcin Olczyk
Marcin Olczyk

Rozgrywający: Lukas Kampa (Cerrad Czarni Radom) [1]*

Brązowy medalista tegorocznych mistrzostw świata, choć nie miał zbyt wiele czasu na zgranie z nową drużyną, dobrze wkomponował się do prowadzonego przez Roberta Prygla zespołu.


W swoim pierwszym występie w PlusLidze zdobył trzy punkty, kończąc 2 z 3 ataków i notując jeden skuteczny blok. Co jednak ważniejsze, pomógł rozwinąć skrzydła kolegom, dzięki czemu radomianie skończyli zwycięskie 3:0 spotkanie ze skutecznością drużynową na poziomie 53 procent.

*W nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki.

Kto był najlepszym zawodnikiem pierwszej kolejki PlusLigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (6):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • stary kibic 1
  Zbyt skomplikowane są próby twojego pływania w faktach, zwidach i nazwiskach - taki sobie free-style, nie wiem gdzie widzisz epitety. Wolno ci na forum różne rzeczy.
  Wolę raczej realia, szkołę rzetelnej selekcji i wyboru tych, którzy mają szansę stworzyć drużynę - taki efekt uzyskali najlepsi trenerzy w historii naszej siatkówki. Nie przywiązuję się do nazwisk, choć mam swoich ulubionych zawodników w dalszej i najbliższej historii.
  I kibicuję naszym pewnie więcej lat niż ty masz swój pesel, więc nie bardzo widzę powód polegać na twojej ocenie.
  A grywałem, kiedy nasi pierwszy raz zdobywali mistrzostwo świata. Zastanów się dwa razy, zanim kogoś będziesz na siłę chciał ubrać w swoje poglądy.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Basil 0
  Okej, widzę, że to dla Ciebie zbyt skomplikowane, żeby to pojąć - znamienne, że poza epitetami w moją stronę nie potrafisz przytoczyć żadnych konkretnych argumentów. Nie zdziwiłbym się gdyby nazwiska, o których pisze były Ci kompletnie obce więc chyba faktycznie nie mamy o czym dyskutować.
  stary kibic Rozmowa z tobą to naprawdę dziecinada - najpierw opowiadasz jaki to gość jedyny, niezastąpiony, w ogóle inni nie do porównywania, a potem mi zarzucasz, że o coś nie pytam. Niby o co mam pytać? Przecież twój punkt widzenia jest jak ten gość - nic nie wspominałeś o konkurencyjności, selekcji, sposobie wyboru, mieszasz Wlazłego, czy Masłowskiego ze swoim przypadkiem rozgrywających. Jakoś mało merytoryczne to gadanie - pływanie dla uzasadnienia swoich niezbywalnych prawd. Fantazja to domena młodości.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • stary kibic 1
  Rozmowa z tobą to naprawdę dziecinada - najpierw opowiadasz jaki to gość jedyny, niezastąpiony, w ogóle inni nie do porównywania, a potem mi zarzucasz, że o coś nie pytam.
  Niby o co mam pytać? Przecież twój punkt widzenia jest jak ten gość - nic nie wspominałeś o konkurencyjności, selekcji, sposobie wyboru, mieszasz Wlazłego, czy Masłowskiego ze swoim przypadkiem rozgrywających. Jakoś mało merytoryczne to gadanie - pływanie dla uzasadnienia swoich niezbywalnych prawd. Fantazja to domena młodości.
  Basil Nieprawda po prostu nie zapytałeś o moje pozostałe typy. Myślę, że Komenda (Asseco Resovia Rzeszów) czy nawet Bieńkowski (AZS Politechnika Warszawska) mają wszelkie predyspozycje, żeby prowadzić kiedyś grę naszej reprezentacji. Kiedyś mocno stawiałem na Marcina Janusza ale zdaję się, że kontuzja, której nabawił się w Częstochowie skutecznie ograniczyła jego możliwości rozwoju i skoro wciąż nie może się po niej pozbierać i przegrywa rywalizację o pierwszy skład z Pająkiem w Kielcach. W Resovii np. wypłynął znakomity libero Masłowski, który pominięty w pierwszej selekcji został ostatecznie przyjęty do drugiej klasy SMS-u Spała i jestem przekonany, że to być może największy talent na tej pozycji od czasów Krzysztofa Ignaczaka, który przecież też stracił trochę czasu na początku swojej wspaniałej kariery trenując jako przyjmujący itd. Błędy w selekcji się zdarzają jestem jednak zdania, że prawdziwy talent (np. Mariusz Wlazły - notorycznie pomijany na rzecz Gromadowskiego w reprezentacjach młodzieżowych a już w wieku 22 lat był najlepszym atakującym MŚ w Japonii) bardzo szybko daje o sobie znać. Kędzierskiego za wybitnie utalentowanego zawodnika nie uważam bo moim zdaniem nie wyróżnia się w żadnym elemencie, w kilku sporo mu jeszcze brakuje i w sumie tyle - wydaję mi się, że uczciwie przedstawiłem Ci swoje za i przeciw. Jeśli masz inne zdanie to przecież Ci go nie zabraniam.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)