Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mistrzostwa świata: Od zera do bohatera

Emocje związane z najważniejszym snookerowym turniejem powoli opadają. Czas więc na szczegółowe analizy i podsumowania. Kto zachwycił kibiców w Crucible, a kto zawiódł na całej linii?
Grzegorz Lemański
Grzegorz Lemański
Ding Junhui (fot. Wikipedia)

8. Ding Junhui
Chińczyk przed mistrzostwami świata był głównym pretendentem do tytułu. Zwycięzca pięciu rankingowych turniejów w sezonie prezentował wyborną wręcz formę i zdaniem wielu jako jedyny mógł zatrzymać Ronniego O'Sullivana w drodze po szósty triumf w Crucible Theatre. Zawodnik z Państwa Środka w Sheffield zaprezentował się jednak fatalnie, przegrywając już w pierwszej rundzie z debiutantem - Michaelem Wasleyem.

Polub SportoweFakty na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (3):
 • RedEvil Zgłoś komentarz
  Dla mnie największym rozczarowaniem tych mistrzostw jest ogólna postawa ścisłej czołówki rankingu... ilu zawodników z pierwszej szesnastki poodpadało już w pierwszych rundach?
  Czytaj całość
  Niespodzianki są miłym urozmaiceniem, ale nigdy w nadmiarze i niech się zdarzają w niskich rangą turniejach z cyklu PTC ;P Nieporadność Dinga z kimś, kto chwilę później nawet nie powalczył, jak dla mnie wybija się ponad wszystkie inne tegoroczne wpadki. Ale to, co zrobili Maguire, Bingham, czy właśnie Higgins, też nie było lepsze.
  • Za Ostatni Grosz Zgłoś komentarz
   Oczywiście, że każdy ma prawo do swojej oceny, kto bardziej wtopił. Higgins gra fatalnie od dłuższego czasu, Ding do tej pory błyszczał. A na mistrzostwa świata przygotował się
   Czytaj całość
   kiepsko, a dalsze losy jego pogromcy wskazują, że przegrał w sposób kompromitujący. Ja ciągle jednak nie mogę wyjść z podziwu, jak mógł stoczyć się Higgins. Przecież to jest materiał na absolutnego dominatora, który wygrywał już wszystko, razem z czterema mistrzostwami świata. Zdaniem niejednego fachowca to zawodnik najbardziej kompletny technicznie z obecnie grających. A taki Ding na razie o mistrzostwie świata może chyba pomarzyć... Jeszcze raz dzięki za ciekawe artykuły i interakcję. Pozdrawiam!
   • Za Ostatni Grosz Zgłoś komentarz
    Największa wtopa to postawa Higginsa. Żal patrzeć, gdzie jest obecnie ten zawodnik. Ding miał wypadek przy pracy, ale ja akurat na niego nie stawiałem. Sądzę, że z Ronnim miałby
    Czytaj całość
    niewielkie szanse [poza Selbym może tylko Ricky Walden ze swoją nerwicą i chodzeniem przed każdym uderzeniem po kilka razy wokół stołu:)))]. Warto zauważyć, że wielu zawodników biorących udział w turnieju głównym formą nie błyszczało. Do poziomu poprzednich mistrzostw daleko, oj daleko. Aha i wreszcie gratulacje, sądzę, że nie tylko od mojej skromnej osoby, dla redakcji SF, że w miarę aktualnie pojawiają się na jej łamach informacje ze snookera.