"W najważniejszym momencie się poddał". Hiszpanie piszą o Hurkaczu

Dawid Franek

puntodebreak.com: "Alcaraz bez strachu przed otchłanią"

Dziennikarze puntodebreak.com zwrócili uwagę na to, że Alcaraz w pierwszym secie popełniał błędy, co Hurkacz potrafił wykorzystać. Stąd triumf Polaka w tej partii był niezagrożony. Gdy już lider światowego rankingu wrócił na dobre tory, to można było się zdziwić, jak wypuszcza prowadzenie w trzecim secie.

"Nie rozumiejąc niczego, co działo się z nim w ostatnich minutach pojedynku, Carlos zobaczył, jak od stanu 5:2 Hurkacz wyszedł na prowadzenie 6:5. To jednak nie był czas na załamanie. Alcaraz wydobył magię, aby wymusić tie-break podaniem" - czytamy.

"Numer jeden na świecie wypracował pierwszą przewagę nad Hurkaczem, który w najważniejszym momencie ponownie się poddał. Podobnie jak w drugim secie, Carlos zmienił strony z prowadzeniem 5:1, a następnie odniósł zwycięstwo po serwisie" - dodano.