Wimbledon: Siedem finałów Sereny Williams

2003, Serena Williams - Venus Williams 4:6, 6:4, 6:2

Rok później siostry ponownie spotkały się w finale i znów lepsza okazała się Serena. Venus w półfinale z Kim Clijsters nabawiła się kontuzji brzucha. Poza tym w meczu o tytuł grała z obandażowanym lewym udem. Mimo to podjęła walkę i pokazała ogromny hart ducha.
Venus przełamała siostrę w drugim gemie I seta, do tego na sucho, a następnie także w czwartym i prowadziła 4:0. Serena odrobiła straty, ale przygrywając 4:5 i 0-30 popełniła podwójny błąd. Pierwszą piłkę setową obroniła, ale za drugą Venus seta zakończyła.

Do II partii obie tenisistki przystąpiły mocno zdenerwowane. Rozpoczęła się ona od trzech kolejnych przełamań. Później Serena podniosła poziom swojej gry, przestała popełniać proste błędy i to dało efekt w postaci jej prowadzenia 5:1. Venus udało się odrobić stratę jednego przełamania, ale Serena opanowała nerwy i wyrównała na 1-1.

W decydującej partii wielkich emocji już nie było. Venus serią prostych błędów oddała podanie w pierwszym serwisowym gemie, a następnie opuściła kort, korzystając z przerwy medycznej. Po wznowieniu gry próbowała coś jeszcze z siebie wykrzesać, ale niewiele jej to dało. W siódmym gemie Serena uzyskała drugie przełamanie w III secie, a następnie własnym serwisem przypieczętowała triumf.

- Venus okazała się silniejsza niż kiedykolwiek się tego spodziewałam - powiedziała Serena. - Grała dzisiaj wiedząc, że jest kontuzjowana. Pokazała, że jest prawdziwą wojowniczką i mistrzynią. - Oskarżano nas o wiele o rzeczy, które nigdy nie miały miejsca, więc musiałam dzisiaj wyjść na kort. Jednak jeśli nie byłby to finał Wimbledonu szanse na to, że zagram byłyby niewielkie - stwierdziła Venus, odnosząc się do tego, że posądzano je o to, że razem z siostrą i tatą Richardem decydują, która z nich w danym momencie wygrywa mecz.

Czy Serena Williams wygra Wimbledon 2015?