Światowe media komentują sukces Dawida Tomali. "Oszołomił rywali"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / KIMIMASA MAYAMA / Na zdjęciu: Dawid Tomala
PAP/EPA / KIMIMASA MAYAMA / Na zdjęciu: Dawid Tomala
zdjęcie autora artykułu

Dawid Tomala mistrzem olimpijskim w chodzie na 50 km. To jedna z największych niespodzianek podczas tegorocznych igrzysk. Sukces Polaka odnotowały media na całym świecie. Amerykanie pisali o "dominującym występie".

NBC: "Dawid Tomala oszołomił rywali"

"Po zaskakująco dominującym występie Dawid Tomala został prawdopodobnie ostatnim mistrzem olimpijskim w chodzie na 50 kilometrów. Polak cieszył się historycznym sukcesem ze łzami w oczach. W wyścigu prowadził przez ponad dwie godziny" - skomentowało amerykańskie NBC.

Czytaj także: Niesamowite! Był niczym Robert Korzeniowski. Dawid Tomala mistrzem olimpijskim w chodzie!

L'Equipe: "Dawid Tomala wygrywa 50-kilometrowy chód"

"Dawid Tomala wygrał w piątek chód na 50 km, który przeprowadzono ulicami Sapporo, miasta w północnej Japonii. Polak wygrał w czasie 3:50:08 godz. W wieku 31 lat zdobył pierwszy poważny tytuł w swojej karierze" - odnotowali dziennikarze francuskiego "L'Equipe".

Czytaj także: Kiedyś nie chciał o tym myśleć. Dawid Tomala mistrzem olimpijskim!

ZOBACZ WIDEO: Niespodziewany medal dla Polaka w Tokio. "Już nie będzie kłótni w domu"

France24: "Polak Tomala wygrywa po swoim drugim finiszu"

"Przeciwstawił się morderczemu upałowi w Sapporo, by zwyciężyć w swoim drugim wyścigu, który ukończył na tym dystansie. Dorównał tym samym Robertowi Korzeniowskiemu, który trzykrotnie wygrywał na 50 km" - przekazał portal france24.com.

Czytaj także: Dawid Tomala mistrzem olimpijskim. Wiemy, kiedy odbierze złoty medal

BeIN Sports: "Polak zdobywa mistrzostwo olimpijskie"

"Polak Dawid Tomala wygrał 50-kilometrowy chód. Pokonał poranny upał i szturmem zwyciężył w swoim trzecim starcie na tym dystansie. Temperatura w Sapporo osiągnęła 33 stopnie, gdy zawodnicy kończyli rywalizację" - czytamy na beinsports.com.

Nippon.com: "Polak mistrzem na 50 km"

"Dawid Tomala z Polski poszedł po zwycięstwo na 50 km. W drugiej połowie dystansu zdominował rywalizację. Osiągnął tym samym najwyższy szczyt podium w swoim drugim starcie na tym dystansie w karierze. To kolejna niespodzianka na tych igrzyskach" - chwalili reprezentanta Polski dziennikarze japońskiego nippon.com.

Japan Today: "Polak wygrał na 50 km"

"Dawid Tomala wygrał w piątek prawdopodobnie ostatni 50-kilometrowy chód na igrzyskach. Złoty medal dał mu wynik 3:50:08 godz. Rywalizacja została usunięta z programu igrzysk w Paryżu (2024) i może już nie wrócić" - zaznaczyło Japan Today.

Źródło artykułu:
Czy chód na 50 km powinien pozostać w programie igrzysk?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)