Żużel. Przegląd tygodnia oczami kibiców. Dlaczego budujemy dom od 3. piętra?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Barański. / Na zdjęciu: Tomas H. Jonasson
WP SportoweFakty / Jakub Barański. / Na zdjęciu: Tomas H. Jonasson
zdjęcie autora artykułu

W minionym tygodniu kibiców najbardziej rozgrzała upadłość Polonii Piła. Sporo mówiło się też o ewentualnym transferze braci Curzytków.

[b]

Najciekawsze wydarzenia tygodnia[/b]

Kontynuujemy cykl, w którym podsumowujemy dla was najbardziej angażujące newsy ostatniego tygodnia.

Mrozek wiedział o kreciej robocie w sprawie Bewley'a! Sprawdź szczegóły! Te teksty powstają razem z wami, naszymi czytelnikami. Prezentujemy najbardziej interesujące i twórcze komentarze. Kto wie, może to właśnie twoja analiza znajdzie się w podsumowaniu przyszłego tygodnia. Na kolejnych kartach można zapoznać się z tematami i opiniami, które najbardziej zmobilizowały was do dyskusji.[b]

5. Piotr Świst trenerem Wolfe Wittstock[/b]

O ile niemiecki rodzynek nie zaskoczył środowiska podczas okienka, to dokonał tego już chwilę po nim. Nowym szkoleniowcem Wolfe Wittstock został prawdziwy weteran żużlowych torów - Piotr Świst, który w ostatnim czasie oddał się karierze telewizyjnej. Przed epizodem na szklanym ekranie, były zawodnik był zaangażowany przede wszystkim w działania wokół pilskiego żużla.

Większość komentarzy daje nam do zrozumienia, że nie jesteście miłośnikami pana Piotra, przynajmniej jako osobowości telewizyjnej. "Ostatni Mohikanin peerelowskiego żużla. Jeździł i nie musiał się wypowiadać. Po meczu wódeczka, a czasem i papieroska w parkingu zapalił. Niestety jego ostatnie "kuluarowe" relacje z Polsatu przyprawiały o ciarki. Nawet mój stary(rocznik 51) nie mógł tego słuchać, a zapamiętał go jako świetnego żużlowca" pisze silnalco78.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bartosz Zmarzlik o sukcesie, drodze do złota i marzeniach, które się spełniają

Moja opinia: Świst to człowiek z ogromną żużlową wiedzą, ale nie pasował do telewizji tak jak szampan nie pasuje do plastikowego kubka. Bardzo dobrze, że znalazł się klub, który odważył się na niego postawić. To właśnie on, a nie Celine Liebmann może być asem w rękawie Wilków.[b]

4. Prezydenci żużlowych miast debatowali w Grudziądzu.[/b]

Prezydenci, wiceprezydenci, urzędnicy. Wszyscy tłumnie przybyli do Grudziądza, by ustalić wspólną strategię współpracy z klubami żużlowymi. "Narzucane klubom sportowym przez Ekstraligę wymagania odnośnie standardów infrastruktury stadionów w lwiej części są ciężarem finansowym spadającym na barki samorządowych budżetów." czytamy w oświadczeniu wydanym przez uczestników spotkania.

Jesteście raczej sceptycznie nastawieni do tego pomysłu: "Przepisy dotyczące infrastruktury stadionowej zaczynają przypominać Bizancjum... pełen przepych ale widowisko marne...a ja bywam w Niemczech na żużlu....bilet kupuję w kasie...na bramce sprawdzają tylko bilet...na trawce wywalę sobie kocyk rozłożę grilla odpalę z lodoweczki piwko i mam piknik i żużel....a nie klatki baranów w szalikach szukających zadymy...widowiska raczej przypominają starcia zapalonych entuzjastów ale absolutnie nie są nudne...dzieje się na torze sporo...i na skarpie mam takich jak ja z 50-ciu z rodzinami ...i można??? Można..." pisze -ABC-.

Moja opinia: Polska to nie Niemcy, nie Anglia, nie Szwecja. Tutaj oglądanie żużla z własnym grillem na skarpie pokrytej trawką nie przejdzie. Potrzeba nad Wisłą funkcjonalnych nowoczesnych stadionów, Toruń pokazał, że można. Za nimi poszła Łódź. Nie są to przecież miasta żyjące tylko żużlem jak na przykład Leszno czy Gniezno.

3. 1. liga z nowym sponsorem, ale bez Polsatu?

Włodarze 1. ligi prowadzą coraz to bardziej zaawansowane rozmowy z przedstawicielami nowego sponsora. Problem pojawia się jednak w negocjacjach z telewizją. Tam podobno trwa sytuacja patowa. Działacze rozpoczęli więc poszukiwania alternatywy. Dość mocno rozważana jest rzekomo opcja z transmisjami internetowymi. Przyszły sponsor aprobuje temu pomysłowi.

Jesteście bardzo źli nie tylko na działaczy, ale również telewizję Polsat. "transmisja z meczy żużlowych powinna być na antenie ogólnopolskiej.Takie jest moje zdanie.W tedy bardzo dużo osób będzie mogło oglądać transmisję bez przeszkód żadnych.Nie szukać wykupywać inne pakiety"  pisze "sympatyk żu-żla"

Moja opinia: Internet to przyszłość. Portale takie jak WP SportoweFakty niemal całkowicie wyparły już papierowe media sportowe. Coraz więcej ludzi wybiera Netflixa zamiast telewizyjnych seriali i niedługo podobny los spotka wydarzenia sportowe. Czy żużel ma zadatki na bycie pionierem w migracji z telewizorów na ekrany laptopów i smartfonów? Zdecydowanie tak! Może na tym również bardzo skorzystać. [b]

2. Wielka kasa za braci Curzytków.[/b]

Dawno nie było już w Polsce tak młodych żużlowców wywołujących tak wielkie emocje. Braci Curzytków chcą przede wszystkim 3 kluby: PGG ROW Rybnik, Apator Toruń oraz RzTŻ Rzeszów. Finansowe żądania najmłodszego z żużlowych klanów mogą jednak spełnić jedynie dwa pierwsze kluby.

Do tematu Curzytków podchodzicie nieco sceptycznie. "Najlepszym miejscem do ich rozwoju jest Rzeszów. Klub,dom, rodzina,szkoła przyjaciele. To w Rzeszowie będą mieli szansę skoczyć na wyższy poziom,bo tam będą jeździć ,co za tym idzie rozwijać się" uważa Penhal.

Moja opinia: Nie rozumiem dlaczego Ci bracia są na rynku jedynie "w 2-paku". Bartosz Curzytek to z pewnością nie jest póki co zawodnik będący w stanie regularnie punktować w PGE Ekstralidze ani nawet 1.LŻ. Co do Michała, wydaje mi się, że to również nie jest - póki co - materiał na lidera formacji młodzieżowej. Być może rację ma jednak Mateusz Kędzierski i wina leży po stronie sprzętu.[b]

1. To już jest koniec. Nie ma ratunku dla Polonii Piła![/b]

Mówiło się o tym już od dawna, choć pilanie wciąż z nadzieją zerkali na południowy zachód, w stronę Stelmet Falubazu Zielona Góra. Niestety, mimo dobrej woli klubu z Lubuskiego Polonia Piła legła w gruzach. Długi były zbyt wielkie, a wsparcie z miasta zbyt małe.

Jeśli chodzi o czytelników, to jest Wam po prostu żal. "Najbardziej szkoda jak zawsze kibiców. Głowa do góry. U nas w Rzeszowie już to przerobilismy i mam nadzieję że teraz będzie już tylko lepiej. Życzę szybkiego powrotu . Trzymajcie się. Powodzenia" pisze "Stal Rzeszów na zawsze".

Moja opinia: Polski żużel to instytucja stojąca na głowie. Mam wrażenie, że działacze chcą zbudować dom, ale z niewiadomych przyczyn zaczynają od 3. piętra. Upada klub, który 20 lat temu był na szczycie. Klub, który dał Polsce Hampela, Okoniewskiego i Dobruckiego. Klub Hansa Nielsena i Jacka Golloba. W 2. Lidze pojedzie 6 drużyn No ale obcokrajowcy nie mogą jechać jako 6-7, więc polski żużel jest bezpieczny.

Źródło artykułu:
Czy Piotr Świst poradzi sobie w Wittstocku?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (6)
avatar
Poznaniak z Gorzowa
23.11.2019
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Pamiętam Piotrka Śwista z moich nastoletnich czasów w Gorzowie, miał status ikony. Dla dzieciaków na osiedlu, na którym mieszkał nobilitacją była możliwość wyrzucenia mu śmieci ;) Niech sobie d Czytaj całość
avatar
stary_trener
23.11.2019
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Polski zuzel zaczyna umierac poniewaz ponoc na wniosek Prezesow klubow w ekstra i pierwszej lidze pozostaje jedno powtarzam JEDNO miejsce dla polskieo seniora a w drugiej chwilowo jeszcze az D Czytaj całość
avatar
czterdziestek
23.11.2019
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
Klub który dał nam Hampela,Okoniewskiego i Dobruckiego...Dał czy kupił p.redaktorze?  
avatar
malin1976
23.11.2019
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Dwójka polskich juniorów i dwójka polskich seniorów to powienien być fundament polskiego żużla drogi panie a trzecia liga to umieralnia klubów . Dwie ligi po 10 zespołów bez drużyn z zagranicy Czytaj całość