Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Tak minął tydzień. Maksym Drabik skradł "show". Środowisko żużlowe skomentowało wyrok w sprawie zawodnika

"Tak minął tydzień" to zbiór najciekawszych informacji z kończącego się tygodnia. Co niedzielę przypominamy, co ważnego wydarzyło się w poszczególnych dniach. W ostatnich żyliśmy wyrokiem w sprawie Maksyma Drabika.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Maksym Drabik WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Maksym Drabik
Poniedziałek

Na początku tygodnia Międzynarodowa Federacja Motocyklowa opublikowała terminarz zmagań tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Jedna z rund odbędzie się w Krośnie. Miasto te zadebiutuje z organizacją zawodów rangi mistrzostw świata. Więcej informacji TUTAJ.

W sprawie powiększenia PGE Ekstraligi wypowiedział się Piotr Szymański. Przewodniczący GKSŻ tłumaczył, dlaczego 10-zespołoty format ligi możliwy jest dopiero od roku 2023. - Mamy obecnie inne problemy - mówił działacz. Cała wypowiedź dostępna jest TUTAJ.

Zdaniem Europosła Ryszarda Czarneckiego jest szansa na ligę z kibicami na trybunach. - Znoszenie restrykcji dotyczących zgromadzeń ma się odbywać najpóźniej w kwietniu - mówił na naszych łamach. Całą wypowiedź przeczytasz TUTAJ.

Wtorek

Tego dnia Panel Dyscyplinarny przy POLADA opublikował wyrok w sprawie Maksyma Drabika, który przekroczył dozwolony limit wlewu witaminowego. 22-latek został zawieszony na rok. Więcej informacji TUTAJ.

Specjalnie dla WP SportoweFakty wyrok w sprawie Maksyma Drabika skomentował Michał Rynkowski, Dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej. - Okolicznością łagodzącą okazał się fakt, że lekarz wprowadził zawodnika w błąd - mówił. Cały wywiad dostępny jest TUTAJ.

O sprawie Maksyma Drabika wypowiedział się również Krzysztof Cegielski. - Gorzej, gdyby kara wynosiła 2-3 lata dyskwalifikacji, bo wtedy można byłoby się zniechęcić. Sezon to nic strasznego - mówił szef Stowarzyszenia "Metanol". Całą wypowiedź byłego żużlowca znajdziesz TUTAJ.

Wreszcie skończyła się saga związana z rozliczeniem eWinner Apatora za Karola Żupińskiego. Toruński klub wpłacił na konto Zdunek Wybrzeża Gdańsk 240 tysięcy złotych i wychowanek gdańskiego zespołu może bez przeszkód reprezentować nowe barwy. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Środa

Głos w sprawie Maksyma Drabika zabrał Rafał Dobrucki. Trener żużlowej reprezentacji Polski złożył ważną deklarację. Jaką? Sprawdź TUTAJ.

- Myślę, że rok zawieszenia to sprawiedliwy werdykt. Cała kariera przed Maksymem. To materiał nawet na mistrza świata - tak Tomasz Gollob skomentował wyrok Panelu Dyscyplinarnego przy POLADA w sprawie Maksyma Drabika. Całą wypowiedź indywidualnego mistrza świata z 2010 roku znajdziesz TUTAJ.

Maksym Drabik do ścigania będzie mógł wrócić w sezonie 2022. Niewykluczone, że po zawodnika, który będzie miał wtedy 24 lata, ustawi się kolejka chętnych. Prezesi klubów z PGE Ekstraligi są przekonani, że 22-latek po powrocie na tor nie będzie reprezentował barw Betard Sparty Wrocław. Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.

Czwartek

Aforti Start Gniezno dostał zgodę na starty w lidze czeskiej. Klub otrzymał oficjalną zgodę PZM na występ u naszych południowych sąsiadów. Więcej informacji TUTAJ.

Dwie rundy cyklu Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie? Taki pomysł w rozmowie z naszym portalem przedstawił Michał Sikora. Całą wypowiedź prezesa Polskiego Związku Motorowego znajdziesz TUTAJ.

W obronie Maksyma Drabika stanął Mikael Holmstrand, menadżer Lejonen Gislaved, czyli klubu, w którym w ubiegłym sezonie startował zawodnik. - Kara jest surowa, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności sprawy - dodawał działacz. Cała wypowiedź dostępna jest TUTAJ.

Piątek

Marian Maślanka i Łukasz Banaś w rozmowie z naszym portalem wyraźnie zasugerowali, że prezes Eltrox Włókniarza CzęstochowaMichał Świącik, powinien poważnie rozważyć transfer Maksyma Drabika. - Ten transfer byłby idealny zarówno dla zawodnika, jak i klubu - mówił były prezes częstochowskiego klubu. Cały tekst znajdziesz TUTAJ.

Poznaliśmy nazwisko zawodnika, który zastąpi Pawła Łagutę w eWinner Apatorze Toruń. O kogo chodzi? Sprawdź TUTAJ.

Prezesi klubów chcieliby opóźnienia startu lig, by zwiększyć szanse na jazdę z kibicami na trybunach. Dariusz Cieślak z Głównej Komisji Sportu Żużlowego mówi o kłopotach, które byłyby skutkiem kalendarzowych zmian w eWinner 1. Lidze. Więcej o tym TUTAJ.

Sobota

Tego dnia swoje 55. urodziny świętował Sławomir Drabik. Na naszym portalu pojawił się tekst poświęcony legendzie Włókniarza Częstochowa. Artykuł dostępny jest TUTAJ.

Zdunek Wybrzeże zaprezentowało kevlary drużyny na sezon 2021. Gdańszczanie zdecydowali się na kombinezon w barwach klubowych, z dużą dominacją niebieskiego. Nowością jest umieszczenie logotypów sponsorów w wersji monochromatycznej. Jak prezentują się nowe kevlary? Zobacz TUTAJ.

Niedziela

Marcin Najman w rozmowie z portalem WP SportoweFakty opowiedział o występie żużlowców na gali MMA-VIP, Sławomirze Drabiku i Tomaszu Gollobie. - Kula śnieżna z walkami żużlowców w MMA już ruszyła - mówił organizator gali. Cały wywiad dostępny jest TUTAJ.

W sezonie 2021 POLADA planuje kolejne wizyty na stadionach żużlowych. Być może uda się przeprowadzić nawet 40 kontroli. Wszystko zależy od tego, na co pozwoli pandemia. Więcej informacji TUTAJ.

Zobacz także:
Żużel. Spędził 14 lat w jednym klubie. Kibice w Opolu traktowali Adama Czechowicza jak wychowanka
Żużel. W drodze na pamiętny finał dostał straszną wiadomość. Po walkowerze jego telefon oszalał

ZOBACZ WIDEO Żużel. Te wspomnienia są szczególne dla Macieja Janowskiego i Bartosza Zmarzlika


Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania. 
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×