Ci zawodnicy czekają na debiut w polskiej lidze. Mogą być udaną inwestycją

Mateusz Kozanecki

Jan Kvech (Czechy)

Uważany jest za najzdolniejszego czeskiego żużlowca młodego pokolenia. Dobre wyniki osiągane przez niego w tym sezonie nie umknęły organizatorom Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, którzy przyznali mu dziką kartę na turniej w Pardubicach.

17-latek zdobył w tych zawodach pięć punktów i zajął dwunaste miejsce, wyprzedzając w klasyfikacji m.in. Daniela Kaczmarka czy Nicka Skorję. Oprócz tego był siódmy w finale Pucharu Europy U19 w fińskim Varkaus.

Jan Kvech regularnie startował w krajowych rozgrywkach. W Extralidze osiągnął średnią 1,429 pkt/bieg, natomiast na zapleczu został najlepszym zawodnikiem (2,538). Za jego plecami znaleźli się chociażby Ondrej Smetana, Zdenek Holub i Hynek Stichauer.

Który z tych zawodników ma największe szanse trafić do polskiej ligi?