Floyd Mayweather vs Andre Berto - Wszystko o ostatniej walce "Pięknisia"!

Piotr Jagiełło
Mayweather obijający Guerrero

Mayweather nokautuje w korespondencyjnym starciu
Zewsząd możemy się dowiedzieć, że obu pięściarzy dzieli ogromna różnica klas. Tezę tę można bardzo łatwo obronić, spoglądając na korespondencyjne boje z Victorem Ortizem i Robertem Guerrero. W kwietniu 2011 roku Berto przystąpił do mistrzowskiego pojedynku z nieprzewidywalnym Ortizem. Panowie stworzyli widowisko pełne emocji, jak w klasycznym filmie Hitchcocka - już w pierwszej rundzie sobotni oponent "Money'a" padł na deski, pozbierał się i po przerwie role się odwróciły. W szóstym starciu obaj znaleźli się na macie, a ostatecznie na punkty wygrał Ortiz, zdobywając pas czempiona WBC w kategorii półśredniej.

To właśnie ten sukces zapewnił mu lukratywny kontrakt na potyczkę z Mayweatherem pięć miesięcy później. Najlepszy pięściarz na świecie, zgodnie z tradycją, nie chciał bić się z osiłkiem z Kalifornii i kontrolował jego poczynania. Irytacja Ortiza rosła z minuty na minutę, aż w czwartej odsłonie zaatakował mistrza głową. Po chwilowej przerwie inicjator brzydkich zachowań wyciągnął rękę w celu pojednania z "Pięknisiem", ale zamiast gestu przyjaźni był potężny sierpowy, który spowodował ciężką wizytę na deskach. Zwieńczenie walki było zaskakujące i skandaliczne zarazem.

Mayweather vs Ortiz Berto vs Ortiz
Data 17.09.2011 16.04.2011
Miejsce MGM Grand, Las Vegas Foxwood Resort, Connecticut
Stawka Pas MŚ WBC w wadze półśredniej Pas MŚ WBC w wadze półśredniej
Wynik Zwycięstwo przez nokaut w 4. rundzie Przegrana jednogłośnie na punkty (111:114, 112:114, 110:115)

Drugim wspólnym mianownikiem pozostaje "Duch" Guerrero. Pod koniec 2012 roku dość wyraźnie wypunktował on Berto, by pół roku później stanąć w szranki z absolutnym królem, który rozpoczynał właśnie usłaną dolarami przygodę z telewizją Showtime. Zdaniem sędziów, Floyd był wyraźnie lepszy od rodaka w dziewięciu z dwunastu rund, nawet przez chwilę nie był zagrożony i wykonał swoje zadanie na ocenę co najmniej dobrą.

Mayweather vs Guerrero Berto vs Guerrero
Data 04.05.2013 24.11.2012
Miejsce MGM Grand, Las Vegas Citizens Arena, Ontario
Stawka Pas MŚ WBC w wadze półśredniej Tymczasowy pas MŚ WBC w wadze półśredniej
Wynik Jednogłośne zwycięstwo na punkty (117:111, 117:111, 117:111) Jednogłośna porażka na punkty (110:116, 110:116, 110:116)

Czy Floyd Mayweather pokona Andre Berto?