Emigranci: Gole Krychowiaka, Kobylańskiego i Sobiecha, weekend debiutów

Maciej Kmita

Artur Sobiech (Hannover 96)

Autorem pierwszej polskiej bramki w rundzie rewanżowej Bundesligi nie został o dziwo Robert Lewandowski - w tej roli wyręczył go Artur Sobiech, który zdobył gola w meczu 20. kolejki z Hamburgerem SV (1:2). 25-latek wszedł do gry w 63. minucie, a już trzy minuty później zdobył dla H96 honorowego gola. To drugie ligowe trafienie Sobiecha w tym sezonie i drugie w starciu z Hamburgerem SV.

Koszmar w tym spotkaniu przeżył były gracz Wisły Kraków Marcelo, który najpierw zaliczył klasycznego "swojaka", a potem zablokował strzał rywala tak niefortunnie, że odbita od niego piłka wpadła do siatki Hanoweru. Brazylijczyk miał tez udział przy golu zdobytym przez Sobiecha - Polak z najbliższej odległości dobił do bramki rywali piłkę po strzale Marcelo, który zatrzymał się na poprzeczce.

Artur Sobiech powinien otrzymać szansę w reprezentacji Polski?