Emigranci: Co za weekend! Polacy znów błysnęli

Maciej Kmita

Artur Sobiech (Hannover 96)

Fantastyczny powrót do "11" Hannoveru 96 zaliczył Artur Sobiech. 25-letni Polak znalazł się w wyjściowym składzie swojej drużyny pierwszy raz od 7 marca. W przerwie reprezentacyjnej Sobiech zdobył aż pięć bramek w dwóch sparingach, czym wywalczył sobie w podstawowym składzie Hanoweru i w meczu z Borussią Dortmund (2:4) nie zawiódł trenera Michaela Frontzecka.

Sobiech wpisał się na listę strzelców 18. i 53. minucie, zdobywając bramki na 1:0 i 2:2, ale jego gole nie zapewniły Hanowerowi choćby punktu. Na trafienie w oficjalnym meczu Polak czekał od 7 lutego. To jego drugi dublet w Bundeslidze - pierwszy ustrzelił w sezonie 2012/2013.

Artur Sobiech powinien zostać powołany na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski?