Raport z kadry: Krzysztof Piątek znów przyćmił wszystkich

Maciej Kmita

Z trybun do kadry

W weekend na boisku zameldowało się ośmiu z dziewięciu obrońców powołanych przez Jerzego Brzęczka na październikowe zgrupowaniu. Zabrakło jedynie Arkadiusza Recy, który znów, po raz czwarty z rzędu, nie załapał się do kadry meczowej Atalanty Bergamo. 23-latek ostatnie spotkanie rozegrał 16 sierpnia - jeszcze przed ogłoszeniem powołań na wrześniowe mecze z Włochami (1:1) i Irlandią (1:1).

Ci, którzy zagrali, też niekoniecznie mieli powody do radości. Jan Bednarek w meczu z Chelsea (0:3) został zmieniony już w przerwie. Monaco Kamila Glika przegrało trzecie spotkanie z rzędu, a serię ligowych gier bez zwycięstwa przedłużyło do siedmiu. Porażek doznały również zespoły Marcina Kamińskiego i Pawła Olkowskiego.

W dobrym humorze na zgrupowaniu zameldują się natomiast Bartosz BereszyńskiArtur Jędrzejczyk, Tomasz Kędziora i Rafał Pietrzak, którzy wygrali swoje mecze.

Weekendowy bilans obrońców reprezentacji Polski:

Obrońca Klub Rywal Wynik Minuty Bramki Asysty Rozgrywki
Jan Bednarek Southampton FC Chelsea FC 0:3 45 0 0 Premier League
Bartosz Bereszyński Sampdoria Genua Atalanta Bergamo 1:0 90 0 0 Serie A
Kamil Glik AS Monaco Stade Rennes 1:2 90 0 0 Ligue 1
Artur Jędrzejczyk Legia Warszawa Śląsk Wrocław 1:0 90 0 0 Lotto Ekstraklasa
Marcin Kamiński Fortuna Duesseldorf Schalke 04 Gelsenkirchen 0:2 90 0 0 Bundesliga
Tomasz Kędziora Dynamo Kijów Olimpik Donieck 1:0 90 0 0 Liga ukraińska
Paweł Olkowski Bolton Wanderers Blackburn Rovers 0:1 90 0 0 The Championship
Rafał Pietrzak Wisła Kraków Cracovia 2:0 90 0 0 Lotto Ekstraklasa
Arkadiusz Reca Atalanta Bergamo Sampdoria Genua 0:1 poza kadrą - - Serie A

Czy Jerzy Brzęczek wybiera do kadry odpowiednich zawodników?