Polska
30' Robert Lewandowski 34' Piotr Zieliński
Chile
26' Sebastian Vegas 39' Diego Valdes 56' Miiko Albornoz 86' Angelo Araos
2:2

Sędzia nie doliczył ani sekundy i kończymy grę. Dobra I połowa, ale po przerwie było już dużo gorzej. Dziękujemy, że byliście z nami.

Końcowe minuty pod dyktando naszych rywali. Bronimy wyniku 2:2.

Chile. Schodzi: Paulo Diaz. Wchodzi: Francisco Sierralta.

Chile. Schodzi: Nicolas Castillo. Wchodzi: Cristian Cuevas.

Żółtą kartkę otrzymał Angelo Araos. Faul na Błaszczykowskim.

Chile. Schodzi: Angelo Sagal. Wchodzi: Jose Bizama.

Groźnie po dośrodkowaniu z kornera, ale Diaz nieczysto uderzył głową.

Humory dopisują! Dobrze, że to tylko towarzyskie kopanie.

Milika zmarnował okazję sam na sam z bramkarzem! Drogę do bramki otwiera mu chytrym podaniem Teodorczyk. "Podcinka" nad Ariasem mija cel o centymetry.

Kilka minut potrafiliśmy utrzymać się przy piłce na połowie Chile, ale nie zagroziliśmy bramce.

Jak widać jeśli ciężko pracujesz wszystko jest możliwe...

Mocny strzał Rybusa z 25 metrów trafia w plecy jednego ze stoperów.

Chile. Schodzi: Jimmy Martinez. Wchodzi: Angelo Araos.

Polska. Schodzi: Kamil Grosicki. Wchodzi: Jacek Góralski.

Kontra Polaków zakończona nieudanym strzałem Krychowiaka. Po dobrym podaniu od Lewandowskiego pomocnik przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Jest informacja o frekwencji. W Poznaniu na trybunach 41 216 widzów.

Zadziwia nas dzisiaj Krychowiak. Grzegorz poszedł na przebój, minął trzech rywali, założył jednemu z nich "siatkę". Zabrakło tylko siły na soczysty strzał.

Źle to wygląda w II połowie. Gramy chaotycznie, szybko pozbywamy się piłki. Zwyczajnie nic się nie klei.

Przerwa w grze. Medycy na boisku, bo w jednym ze starć ucierpiał Pazdan.

Gol! Strzelił Miiko Albornoz.

Ależ bomba z dystansu! Podobny gol do tego jaki w pierwszej połowie zdobył Lewandowski. Lewą nogą, pod poprzeczkę, nie do obrony.

Przewaga Chile. Kilkakrotnie zakotłowało się przed polską bramką, ale Nicolas Castillo nie sięgnął piłki.

Tym razem dobra reakcja Pazdana. Piłkarz Legii zastopował na prawym skrzydle groźny atak Juniora Fernandesa.

Valdes zagrał technicznie nad głowami Polaków do Diaza, a ten poszukał Castillo. Nie ma jednak strzału głową, bo ofiarnym wyjściem z bramki błysnął Fabiański.

Nicolas Castillo z piłką tuż przed polską bramką. Świetnie zachował się Bednarek, który nie pozwolił napastnikowi odwrócić się w kierunku bramki.

Zaczynamy drugą połowę. Oby działo się przynajmniej tyle co w pierwszej.

Polska. Schodzi: Łukasz Piszczek. Wchodzi: Thiago Cionek.

Polska. Schodzi: Karol Linetty. Wchodzi: Arkadiusz Milik.

Faktycznie, dziś Grzegorz Krychowiak jak za dawnych lat...

Bez doliczonego czasu. Do przerwy prowadzimy z Chile 2:1. Solidna gra w ataku, nerwowa w obronie. "Widzimy się" za kwadrans.

Straszą trzecim golem Polacy! Grosicki centruje na dalszy słupek, zgranie głową Lewandowskiego na 5. metr, ale Rybus uprzedzony przez obrońców.

Porównując dwóch środkowych obrońców to Jan Bednarek wypada korzystniej.

Gol! Strzelił Diego Valdes. Asystował mu Angelo Sagal.

Tym razem już błąd Pazdana kosztuje nas gola. Szybkie rozegranie autu i centra z lewej flanki. Spóźniony Pazdan nie miał szans by zastopować rywala. Strzał głową z kilku metrów i Szczęsny bez szans na obronę.

Koszmarna pomyłka Pazdana, ale z prezentu nie skorzystał Castillo.

Chile. Schodzi: Sebastian Vegas. Wchodzi: Miiko Albornoz.

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Asystował mu Kamil Grosicki.

Idziemy za ciosem! Ponownie w środku pola błysnął Krychowiak, który idealnie rozdzielił piłkę na lewe skrzydło. Grosicki ogrywa rywala i płasko dogrywa przed bramkę. Zieliński z bliska się nie myli!

Rozkręcają się Nasi! Lewandowski przebiegł z piłką wzdłuż linii pola karnego, nie miał miejsca do strzału, więc podał do Grosickiego. Lekko przy lewym słupku, ale broni Arias.

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Grzegorz Krychowiak.

Prowadzimy! Lorenzo Reyes traci futbolówkę na rzecz Krychowiaka. Błyskawiczne podanie do kapitana, a ten huknął lewą nogą z 18 metrów. Nie do obrony!

I kolejny dobry atak skrzydłem, tym razem prawym. Jakub Błaszczykowski mięciutko centruje do niepilnowanego Grosickiego. Ależ to dzisiejszy solenizant skiksował!

Kontra Polaków lewą stroną boiska. Grosicki do Linettego, ten źle przyjmuje piłkę, ale potrafi jeszcze celnie uderzyć. Broni Gabriel Arias!

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Vegas. Zbiorcza kartka za kilka ostrych wejść od początku meczu.

Groźni są Chilijczycy przy stałych fragmentach. Guillerme Maripan wygrywa walkę z naszymi obrońcami, ale sędzia dostrzegł faul "w ataku".

Dobre podłączenie się Rybusa, dogranie w tempo do Grosickiego, ale zabrakło szczęścia przy zagraniu wzdłuż bramki. Nie będzie nawet rzutu rożnego, ale ta akcja mogła się już podobać.

Mogliśmy prowadzić! Rywale pobiegli za Lewandowskim, a tymczasem centrę na dalszym słupku zamknął Grzegorz Krychowiak. Uderzenie głową tuż obok celu.

Centra z rzutu wolnego trafia na głowę Fernandesa, a ten pakuje ją do siatki. Gol nie zostaje jednak uznany z powodu ofsajdu i jest to słuszna decyzja.

Polacy w Arłamowie ciężko trenowali i niestety widać to dzisiaj na boisku.

Oklaski dla Chile! Valdes zgrał piłkę w polu karnym, a Nicolas Castillo uderzył przewrotką. Na nasze szczęście piłka leciała w sam środek bramki, gdzie stał Szczęsny.

Angelo Sagal ściął do środka boiska i strzelił z 23 metrów... daleko od prawego słupka naszej bramki.

Był moment kiedy Polacy cofnęli się na własną połowę, ale już atakujemy na połowie rywala.

Krosowe zagranie Pazdana do Błaszczykowskiego, okazuje się ciut za mocne.

Najpierw dobrze na środek bosika podał Pazdan, a później kapitalną, otwierającą drogę do bramki piłkę posłał Lewandowski. Piotr Zieliński przegrywa jednak biegowy pojedynek z obrońcą.

Złe wybicie Pazdana, błąd Krychowiaka i szansa przed Valdesem. Mocny strzał z 17 metrów... prosto w Szczęsnego.

Długie podanie Krychowiaka do Lewandowskiego. Ten strzela z ostrego kąta, ale łatwo broni Arias.

Zieliński zaatakowany przez trzech rywali pada na ziemię, po chwili zdecydowane wejście Pazdana i poturbowany jeden z Chilijczyków. Włoski sędzia nie przerywa gry.

Zaczynamy grę!

Są ciary! Mazurek Dąbrowskiego śpiewany przez tyle gardeł musi pobudzić!

Piłkarze już na boisku. Lewandowski skoncentrowany, Szczęsny uśmiechnięty. Przed nami hymny.

Czy wierzysz w udział Kamila Glika w rosyjskim mundialu?

Dzisiaj 30 lat kończy Kamil Grosicki! Gol i wygrana byłyby świetnym prezentem i okazją do małego świętowania.

Do meczu Polaków jeszcze ok. 25 minut. Tymczasem nasi grupowi rywale na mundialu nie zachwycają. Senegal poległ 1:2 z Chorwacją, a Japonia po 63. minutach przegrywa ze Szwajcarią 0:1.

Wygramy to?

Sędzią głównym będzie 43-letni Włoch Paolo Mazzoleni.

Chile straszy nazwą, ale do Polski przyjechało w rezerwowym składzie. Mało głośnych nazwisk. Brakuje między innymi Alexisa Sancheza, Eduardo Vargasa, Claudio Bravo i kontuzjowanego Arturo Vidala.

Znane są już wyjściowe składy. Kontuzjowanego Kamila Glika zastąpi Jan Bednarek. Przed młodym stoperem trudne zadanie, aby godnie zastąpić ostoję naszej defensywy. Jeśli zda test prawdopodobnie dostanie w Rosji życiową szansę.

Witajcie! Serdecznie zapraszamy na 90 minut z Biało-Czerwonymi! Przed nami pierwszy z dwóch towarzyskich spotkań przed mundialem. Polska gra w Poznaniu z Chile.