Mogą tańczyć i się cieszyć Brazylijczycy. Koniec meczu. Polacy przegrali 24:28.

28:24 Skutecznie rzut karny wykonywał Fabio Chiuffa.

27:24 Pierwsza bramka na mistrzostwach Arkadiusza Moryto.

26:23 Nieskutecznie rzut karny wykonywał Henrique Teixeira. Fantastyczna interwencja Adama Morawskiego!

26:22 Bramka! Trafił Łukasz Gierak.

Niedokładność. To drugie słowo, które doskonale charakteryzuje atak Polaków. Na szczęście w bramce dobrze spisuje się Adam Morawski, ale tu trzeba rzucać!

26:20 Bramka! Trafił Mateusz Jachlewski.

26:19 Biało-Czerwoni nie radzą sobie nawet grając w przewadze. Bramka! Trafił Jose Guilherme de Toledo.

25:19 Nieskuteczność, nieskuteczność, nieskuteczność. To słowo doskonale opisuje ofensywę Polaków. Bramka! Trafił Lucas Candido.

Henrique Teixeira został wykluczony na 2 minuty.

24:19 Trochę chaosu na boisku, ale Polacy nie byli w stanie wykorzystać błędów rywali. Tymczasem trafił Jose Guilherme de Toledo.

23:19 Przykład z młodszego brata wziął Maciej Gębala i mamy cztery trafienia straty. Czas dla Brazylijczyków. Oby to był moment przełamania słabszego fragmentu Polaków.

23:18 Bramka! Trafił Tomasz Gębala.

23:17 Świetny fragment gry Alexandro Pozzera.

22:17 Bramka! Trafił Paweł Niewrzawa.

Trafia Alexandro Pozzer.

21:16 Znów sygnał do walki daje Paweł Paczkowski.

A Brazylijczycy mają coraz więcej powodów do radości.

21:15 Od słupka i od pleców Adama Malchera odbiła się piłka, ale jest bramka dla Brazylijczyków! Trafił Haniel Langaro.

20:15 Na szczęście odpowiada Michał Daszek.

20:14 Bramka! Trafił Haniel Langaro.

Faul w ataku Piotra Chrapkowskiego. Wcześniej nieskuteczny rzut Michała Daszka. Mnożą się błędy w szeregach Biało-Czerwonych, na szczęście mylą się także Brazylijczycy.

19:14 Zgubił piłkę Łukasz Gierak w ataku i kontratak wyprowadzili nasi rywale.Trafił Thiagus Petrus dos Santos.

18:14 Bramka dla Polski! Wreszcie odblokował się Tomasz Gębala.

18:13 Skutecznie rzut karny wykonywał Henrique Teixeira. Znów pięć bramek przewagi Brazylijczyków.

A tymczasem rzut karny dla Kanarków.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał jednak Przemysław Krajewski.

17:13 Trafił Rafał Przybylski. Faul w ataku Brazylijczyków i znowu piłka w naszych rękach, ale dwie dobre interwencje Santosa. Karny dla Polski!

17:12 Po dobitce trafił Claryston Novais.

31 min. 16:12 I zmniejszamy prowadzenie Brazylijczyków! Bramka! Trafił Patryk Walczak.

Zaczynamy drugą połowę!

Haniel Langaro 5/5, Jose Guilherme de Toledo 5/7, skuteczność Brazylii w ataku 16/25 - to 64 procent. Najskutecznijeszy w szeregach Biało-Czerwonych jest za to Paweł Paczkowski 5/6, ale Polacy w ofensywie mają skuteczność zaledwie pięćdziesięciu procent.

30 min. 16:11 Wynik pierwszej połowy udanym rzutem z szóstego metra ustalił Alexandro Pozzer.

29 min. 15:11 Dwa faule w ataku Brazylijczyków. Za pierwszym razem Polakom nie udało się tego wykorzystać, ale druga akcja już szczęśliwie dla nas.  Trafił Michał Daszek.

28 min. 15:10 Świetna indywidualna akcja Pawła Paczkowskiego.

26 min. 15:9 Bramka! Trafił Oswaldo Guimaraes.

Czas dla Brazylii.

Fabio Chiuffa został wykluczony na 2 minuty. Gramy w podwójnej przewadze, ale Marek Daćko rzuca prosto w bramkarza.

24 min. 14:9 Przechwyt Polaków i skuteczna kontra Pawła Paczkowskiego. Wreszcie coś się ruszyło!

24 min. 14:8 Bramka! Trafił Paweł Paczkowski.

23 min. 14:7 Bramka! Trafił Fabio Chiuffa.

20 min. 13:7 Duet Toledo - Haniel Langaro robi, co chce. Kolejna łatwa bramka Brazylijczyków.

20 min. 12:7 Bramka! Trafił Piotr Chrapkowski.

19 min. 12:6 Piąta bramka "polskiego" Brazylijczyka! Trafił Jose Guilherme de Toledo.

18 min. 11:6 Bramka! Z kontry trafił Mateusz Jachlewski, a w bramce pojawił się Adam Morawski

17 min. 11:5 Biało-Czerwoni wciąż mają ogromne problemy w obronie.  Trafił Haniel Langaro.

16 min. Bramka! Trafił Paweł Paczkowski.

15 min. Bramka! Trafił Jose Guilherme de Toledo. A na ławkę kar powędrował Piotr Chrapkowski

15 min. I jest trafienie Pawła Paczkowskiego. Ogromne problemy mają Biało-Czerwoni z doprowadzeniem do sytuacji rzutowych.

Strata Polaków, ale mieliśmy szczęście, bo kontry nie wykorzystał Fabio Chiuffa.

13 min. Nie znajdują Polacy sposobu na powstrzymanie ataku rywali. Kolejne bramka dla Kanarków. Trafił Haniel Langaro.

11 min. Ciągle pięć trafień przewagi Brazylii. Bramka! Trafił Joao Pedro Silva.

11 min. I jest kontra Polaków! Trafił Mateusz Jachlewski.

10 min. Bramka! Trafił Mateusz Jachlewski.

9 min. Pusta bramka, rzut przez całe boisko i kolejne trafienie Brazylijczyków. Trafił Thiagus Petrus dos Santos.

9 min. Bramka! Trafił Haniel Langaro.

8. min. Wrszcie, wreszcie, wreszcie! Pierwsza bramka dla Polaków! Trafił Marek Daćko.

Biało-Czerwoni mają ogromne problemy z wypracowaniem pozycji rzutowej.

7 min. Punktuje nas Jose Guilherme de Toledo. To już piąte trafienie Kanarków i o czas dla Polski prosi Tałant Dujszebajew.

6 min. Zły paczątek reprezentantów Polski. Kolejna bramka dla naszych rywali. Trafił Haniel Langaro.

Sędziowie pokazali już grę pasywną, ale mimo tego Brazylijczycy zdobyli kolejne trafienie.  Trafił Jose Guilherme de Toledo.

Kolejna bramka dla Brazylii! Tym razem trafił Jose Guilherme de Toledo.

Polacy znów w ataku. Boisko opuścił Malcher, gramy w siedmiu w ofensywie.

Pierwsza akcja Polaków w ataku niestety się nie udała, ale czujnie zaczął spotkanie Adam Malcher

Bramka! Trafił Henrique Teixeira.

Zaczynamy spotkanie!

Mazurek Dąbrowskiego odśpiewany. Można zaczynać walkę!

Czas na hymny!

Czy nasi zawodnicy pokonają Brazylię? Jaki będzie wynik? Chętnie poznamy Pańswa zdanie!

Widać, że w reprezentacji Polski panuje świetna atmosfera. Przed wczorajszym treningiem nasi szczypironiści stanęli przed niezwykłym zadaniem - przenosili samochody!

To czwarte starcie Polski z Brazylią na wielkich turniejach. Do tej pory Biało-Czerwoni zwyciężyli dwa starcia, ostatnie - w Rio de Janeiro podczas igrzysk olimpijskich - zakończyli porażką.

Poznaliśmy już składy, w jakich wystąpią oba zespoły.

Do składu na mecz z Polakami wróciła największa gwiazda Brazylii - Thiagus Petrus dos Santos.

W szeregach Brazylijczyków gra doskonale znany z występów w polskiej PGNiG Superlidze Jose Guilherme de Toledo - szczypiornista Orlen Wisły Płock.

W pierwszym meczu Brazylijczycy ulegli gospodarzom - Francuzom. Ich piętnastobramkowa porażka była największą od siedmiu lat. Ostatnio tak źle poszło im podczas czempionatu 2009 rozgrywanego w Chorwacji. Tam Norwegowie pokonali Kanarków 39:21.

Witamy bardzo serdecznie! Minuty dzielą nas od rozpoczęcia drugiego meczu reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata 2017 we Francji. Tym razem Biało-Czerwoni zmierzą się z Brazylijczykami. Początek spotkania o godzinie 14:45. Zapraszamy do śledzenia przebiegu tego pojedynku na naszej stronie.