Zagraniczne media po meczu Polska - Włochy: Włosi sprowadzeni na ziemię, świetna wydajność mistrzów świata

[tag=7649]Reprezentacja Polski mężczyzn[/tag] w swoim pierwszym meczu w Final Six Ligi Światowej 2015 nie dała większych szans Włochom. Co o tym spotkaniu piszą zagraniczne media?

Tomasz Rosiński
FIVB

FIVB: Polska pokonała Włochy 3:1 w swoim debiucie w finałach Ligi Światowej

"Polska zanotowała zwycięstwo 3:1 (25:15, 27:25, 20:25, 25:20) z Włochami w swoim debiucie w finałach Ligi Światowej. Mistrzowie świata zaprezentowali świetną wydajność, a szczególnie Michał Kubiak, który zdobył 19 punktów dla swojego zespołu, zaś dla rywali 14 punktów wywalczył Filippo Lanza.

Pierwszy set był jednostronny i Polacy nie napotkali właściwie naporu ze strony rywali (25:15). W drugiej partii było więcej walki, zaś inteligentnie grał Luca Vettori, jednak dwa asy Kubiaka dały polskiemu zespołowi zwycięstwo (27:25).

Włoska drużyna zaskoczyła w trzecim secie i dzięki dobrej grze w ofensywie wyszła na prowadzenie 20:12. Wprawdzie Polska zredukowała straty (20:16), ale ostatnie słowo należało do Italii (25:20). W czwartej części rywalizacji Polacy odzyskali kontrolę nad meczem, a ich główną bronią był Michał Kubiak. Polska wygrała tego seta 25:20" - zakomunikowała strona Światowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).

Które miejsce Twoim zdaniem Lidze Światowej 2015 zajmie reprezentacja Polski?