One się nie popisały! Nowicjuszki w Antyszóstce 21. kolejki Orlen Ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Za nami przedostatnia kolejka rundy rewanżowej sezonu zasadniczego Orlen Ligi. Nie brakowało w niej słabych występów, a wybór Antyszóstki nie był prostą sprawą. Aż cztery siatkarki goszczą w naszym zestawieniu po raz pierwszy!

Rozgrywająca: Julia Milovits (Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna) [4]*

Węgierska rozgrywająca, przeplatająca występy przyzwoite bardzo słabymi, tym razem nie była pomocną dla swojej ekipy w starciu z przeżywającymi odrodzenie formy bielszczankami. BKS wygrał z Mineralnymi 3:1, a Milovits jest bezpośrednio odpowiedzialna nie tylko za przeciętną skuteczność swoich koleżanek (36 proc.), ale i za ich 15 błędów w grze na siatce i aż 17 zablokowanych akcji.

Zagraniczna zawodniczka nie potrafiła wykorzystać potencjału swoich najważniejszych opcji w ataku, co musiało skończyć się nie najlepiej dla Polskiego Cukru Muszynianki Enea Muszyna.

* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki [nextpage]

Atakująca: Daiana Muresan (Budowlani Łódź) [1]*

Powrót Rumunki do gry na ekstraklasowym poziomie po długiej rehabilitacji nie należy do najprzyjemniejszych. W meczu z Impelem Wrocław (1:3) Muresan w dwóch pierwszych setach na 20 ataków skończyła tylko... 3, nadziewając się przy tym dwukrotnie na blok rywalek. Siatkarki Budowlanych nie uratowały nawet dwa punktowe bloki, w połowie spotkania została ona na stałe zmieniona przez Julię Twardowską.

* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki [nextpage]

Środkowa: Karolina Bednarek (KSZO Ostrowiec SA) [4]*

Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego podejmowały PGE Atom Trefl Sopot, z którym przegrały 0:3. Dodajmy, że w ostatnim secie zdołały zdobyć tylko 15 punktów. Wśród środkowych dobrze spisała się Alicja Wójcik, a na jej tle występ Karoliny Bednarek był wyraźnie słabszy. Bednarek skończyła 2 z 9 piłek, a w bloku była niemalże niewidoczna, zdobyła tylko jeden skromny punkt.

* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki [nextpage]

Środkowa: Anna Stencel (PTPS Piła) [1]*

Po postawie PTPS-u w meczu z Chemikiem Police można było spodziewać się więcej, lecz pilanki nie przystąpiły do tej konfrontacji w optymalnym składzie. Doświadczoną środkową Małgorzatę Skorupę musiała zastąpić Anna Stencel, która nie udźwignęła trudów spotkania. W ataku skończyła 3 z 8 piłek, a w bloku nawet nie zaznaczyła swojej obecności na boisku.

* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki [nextpage]

Przyjmująca: Dorota Ściurka (KSZO Ostrowiec SA) [3]*

Trzeba przyznać, że ten sezon nie jest zbytnio udany dla tej przyjmującej. Choć w spotkaniu z PGE Atomem Treflem Sopot cenne było jej doświadczenie, to nie skuteczna gra. W odbiorze popełniła trzy błędy skutkujące bezpośrednią stratą punktów (31 prób), zanotowała 29 proc. pozytywnego i tylko 6 proc. (!) perfekcyjnego przyjęcia. W ataku nie poszło jej o wiele lepiej, gdyż skończyła tylko 4 z 19 piłek.

* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki [nextpage]

Przyjmująca: Ewelina Krzywicka (Pałac Bydgoszcz) [1]*

Można powiedzieć, że przyjmująca Pałacu Bydgoszcz nie wzięła przykładu ze swojego brata Marcina, który notuje bardzo dobry i obfitujący w gole start w Chojniczance Chojnice. "Krzywa", jak i cała drużyna Jacka Grabowskiego prowadziła ciekawy bój z Developresem SkyRes Rzeszów, ostatecznie przegrywając 2:3 i trudno było nie zauważyć, że lewe skrzydło Pałacu mogło tego dnia spisać się lepiej.

Krzywicka odbierała serwisy na poziomie 36 proc. przyjęcia pozytywnego i 11 proc. perfekcyjnego (2 błędy), zaś w ofensywie skończyła tylko 13 z 44 piłek, popełniając przy tym 6 błędów i tyle samo razy zatrzymując się na szczelnym bloku przeciwnika.

* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki [nextpage]

Libero: Adriana Adamek (Legionovia Legionowo) [1]*

Legionowianki sprawiły sporą niespodziankę, pokonując w pięciu setach Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, co nie oznacza, że wszystkie zawodniczki mazowieckiego klubu zagrały zawody życia. 17-letnia libero Legionovii była głównym celem dąbrowskich zagrywających i nie zawsze dawała sobie radę z dobrym odbiorem (5 błędów na 33 przyjęcia, 24/12 proc. w tym elemencie). Dodajmy, że w tym spotkaniu podopieczne Roberta Strzałkowskiego aż 19 razy kapitulowały przed serwisami Taurona MKS-u, w tym aż siedem razy, kiedy w polu zagrywki pojawiała się Micha Hancock.

* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki

Źródło artykułu: