Liga Narodów. Ambicją też da się wygrać. Oceny po meczu Polska - USA.

To nie był piękny mecz, ale liczą się cenne punkty. Polscy siatkarze pokonali po prawie trzech godzinach walki kadrę USA (3:2) w drugim meczu Ligi Narodów, a my oceniliśmy ich postawę.

Michał Kaczmarczyk
Siatkarze reprezentacji Polski

Mały rewanż za Turyn

Nic dwa razy się nie zdarza, zwłaszcza w siatkówce. Trudno było oczekiwać, że sobotnie starcie reprezentacji Polski i USA będzie tak samo wspaniałe, jak słynny półfinał ubiegłorocznych mistrzostw świata. Głównie dlatego, że w pierwszym tygodniu towarzyskiej Ligi Narodów trudno liczyć na wielkie widowiska, a poza tym zespół Amerykanów przyleciał do Katowic w zestawieniu innym od tego, którym rywalizował o złoto MŚ w Turynie.

Różnica jakościowa była widoczna jak na dłoni, bo spotkanie w Spodku nie było porywające, chwilami wręcz męczyło, głównie przez błędy, jakimi obdzielały się obie drużyny. Polacy przegrywali po trzech setach 1:2, ale rywale podali im pomocną dłoń swoimi pomyłkami, co pomogło Biało-Czerwonym w doprowadzeniu do piątego seta. W nim mistrzowie świata w końcu przypominali choć trochę zespół, który pokonał kadrę Johna Sperawa w pamiętnej turyńskiej konfrontacji.

Na jaką ocenę zasłużyły polska kadra siatkarzy za mecz z USA?