Żużel. Tak minął tydzień. Remigiusz Substyk vs. GKSŻ

"Tak minął tydzień" to zbiór najważniejszych informacji z kończącego się tygodnia. Przypominamy, co ciekawego wydarzyło się w ostatnich dniach.

Jolanta Twarużek
Jolanta Twarużek
Remigiusz Substyk WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Remigiusz Substyk
Poniedziałek

- Falubaz musiał dokonać wyboru i odrzucić kandydaturę dwóch seniorów, budując skład na PGE Ekstralige. Padło na mnie i Rohana Tungate'a. Oczywiście pierwsze dni były dla mnie trudne. Myślałem, że wszystko potoczy się zgoła inaczej. Musiałem jednak zaakceptować rzeczywistość i skupić się, by jak najlepiej jeździć w końcówce sezonu. Nie mam żalu do klubu z Zielonej Góry. Zarząd chciał się wzmocnić i trudno mieć mu to za złe. Zwłaszcza że na rynku pojawiły się ciekawe opcje, z których zwyczajnie skorzystano - komentował swoje odejście z Enea Falubazu Zielona GóraKrzysztof Buczkowski. Całą rozmowę znajdziesz TUTAJ.

- Przede wszystkim ze względu na możliwość rywalizacji na najwyższym poziomie. Będę miał możliwość uczenia się od najlepszych zawodników na świecie i będę miał też możliwość ścigać się z nimi. To daje dużą motywację do pracy i podnoszenia swoich możliwości - mówił w rozmowie z naszym portalem Filip Seniuk. Wywiad z nowym zawodnikiem Betard Sparty Wrocław przeczytasz TUTAJ.

Wtorek

Tego dnia na naszym portalu pojawiła się kolejna rozmowa z Remigiuszem Substykiem, która była pokłosiem wcześniejszego wywiadu z arbitrem (kliknij TUTAJ). W rozmowie z naszym portalem sędzia wspominał o tym, że potrzebne są zmiany systemowe, które wpłyną na niezależność polskich sędziów. Wywiad wywołał ogromne poruszenie w środowisku żużlowym, ale też i wśród władz GKSŻ, które uważają, że problem z niezależnością polskich sędziów żużlowych nie istnieje (więcej TUTAJ). Arbiter skomentował oświadczenie centrali i opowiedział o rekcjach z jakimi spotkał się po publikacji wywiadu na łamach naszego portalu (więcej TUTAJ). Finalnie wobec sędziego Remigiusza Substyka zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne, które może zakończyć się dożywotnią dyskwalifikacją (kliknij TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: To była tylko roczna przygoda. Dlaczego Krzysztof Kasprzak odszedł z Cellfast Wilków?

- Nie jesteśmy drużyną, która walczy o złoty medal. Nie mogliśmy czekać na rozwój wypadków i stawiać na szali brak utrzymania. Nie na tak wysokim poziomie. W PGE Ekstralidze błędne decyzje szczególnie lubią się mścić. Trzeba działać szybko i reagować błyskawicznie. Tak zrobiliśmy - komentował decyzję o odsunięciu od składu Norberta Krakowiaka, prezes ZOOleszcz GKM-u GrudziądzMarcin Murawski. Całą rozmowę przeczytasz TUTAJ.

Środa

W środę na naszym portalu po oficjalnym zamknięciu okienka transferowego pojawiły się aktualne składy drużyn żużlowych w Polsce na nadchodzący sezon -
Składy drużyn - PGE Ekstraliga 20241. Liga Żużlowa 2024 oraz 2. Liga Żużlowa 2024.

W sieci został opublikowany list otwarty Stowarzyszenia Lubelskich Kibiców "Speedway Euphoria", w którym żądają od PGE Ekstraligi stanowczej reakcji po wypowiedziach Władysława Komarnickiego na temat sponsorowania klubów sportowych przez Spółki Skarbu Państwa (kliknij TUTAJ).

Czwartek

- Chcę zmiany chorego systemu i nic więcej. Nie interesuje mnie żaden Motor. Pan Sasin potraktował pieniądze podatników, jak swoje własne. Nie może być takiej sytuacji, że jakaś partia bierze moje oraz innego obywatela pieniądze i zanosi je tam, gdzie chce. To nie powinno się zdarzyć w żadnym państwie Unii Europejskiej, ale pasuje mi do Rosji czy Białorusi - komentował sprawę listu otwartego Stowarzyszenia Lubelskich Kibiców, Władysław Komarnicki. Więcej wypowiedzi senatora na ten temat przeczytasz TUTAJ.

- Chcemy utrzymać zespół w praktycznie niezmienionym kształcie na kolejne lata. O przyszłość drużyny dopytywali bardzo mocno Sajfutdinow i Lambert, a wizja składu spodobała im się na tyle mocno, że postanowili zostać z nami. Przed początkiem kolejnego sezonu chciałbym mieć już podpisane umowy z pozostałymi zawodnikami, tak by po sezonie dokonać ewentualnie tylko kosmetycznych zmian - oznajmił prezes For Nature Solutions KS Apator Toruń, Przemysław Termiński. Więcej znajdziesz TUTAJ.

W czwartek informowaliśmy o tym, że Maciej Janowski nie zmieni swoich klubowych barw w nadchodzącym sezonie. Komunikat zawodnika i klubu dotyczący pozostania w Betard Sparcie Wrocław na kolejny rok został połączony z akcją charytatywną, w której podopieczni Ekostraży poszukują swoich nowych domów (więcej TUTAJ).

Tego dnia pojawił się kalendarz imprez FIM na sezon 2024 (kliknij TUTAJ).

Piątek

W 2025 roku może dojść do rewolucyjnych zmian w systemie rozgrywek żużlowych w Polsce. W PGE Ekstralidze oraz 1. Lidze Żużlowej ma pojawić się nowa faza rozgrywek - play-out. Więcej o proponowanych zmianach regulaminowych przeczytasz TUTAJ.

- Nigdy nie jestem w stu procentach usatysfakcjonowany, jeśli nie wygrywam wyścigu. Wystarczy spojrzeć na moje tegoroczne wyniki i można zrozumieć, że nie jestem zadowolony z ostatniego sezonu. Tym bardziej że moje wyniki w Danii i w Wielkiej Brytanii przekonują, że stać mnie na więcej - oznajmił w rozmowie z WP SportoweFakty Benjamin Basso. Cały wywiad z nowym zawodnikiem H.Skrzydlewska Orła Łódź przeczytasz TUTAJ.

Sobota

- Jestem bardzo zadowolony z organizacji oraz celów, jakie stawia sobie klub z Gniezna. Można poczuć, że klub robi wszystko, aby wygrać ligę i stąd też nie chciałem się z nimi rozstawać. Co do Torunia, to nie będę startował już dla tej drużyny. Spowodowane to jest faktem, że tego samego dnia odbywają się mecze Bauhaus-Ligan w Szwecji - mówił w wywiadzie dla naszego portalu Casper Henriksson. Rozmowę z zawodnikiem znajdziesz TUTAJ.

W sobotę poznaliśmy skład żużlowej reprezentacji Polski na sezon 2024 (kliknij TUTAJ).

Tego dnia doszło do zmiany kadrowej na stanowisku przewodniczącego Głównej Komisji Sportu Żużlowego . Nowym przewodniczącym został ogłoszony Ireneusz Igielski, a dotychczasowy przewodniczący, Piotr Szymański został dyrektorem 1. Ligi Żużlowej (więcej TUTAJ).

- Pan Remigiusz Substyk nie pojawił się na posiedzeniu dyscyplinarnym, więc wydaje się jasne, że nie ma dowodów na poparcie swoich oskarżeń. Decyzję w tej sprawie podejmie jednak nowy skład GKSŻ - komentował na łamach naszego portalu dotychczasowy przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Piotr Szymański. Więcej informacji w sprawie dotyczącej arbitra TUTAJ.

Niedziela

Po oficjalnym zamknięciu okienka transferowego w Polsce znacząco wzrosła cena ewentualnego wzmocnienia drużyny kolejnym młodzieżowcem. W chwili obecnej wypożyczenie zawodnika młodzieżowego z innego klubu może wiązać się z wydatkiem nawet około 0,5 mln złotych. Więcej o tym TUTAJ.

Zobacz także:

Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!
Żużel. Ambitny plan Krzysztofa Kasprzaka. "Ten cel cały czas mnie napędza"


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×