KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Legenda zbliża się do pół tysiąca meczów. Oto najbardziej doświadczeni żużlowcy PGE Ekstraligi

Wiele lat startów, potężny bagaż doświadczeń i wciąż mają się dobrze. Siedmiu zawodników z PGE Ekstraligi ma na koncie przynajmniej ćwierć tysiąca meczów na najwyższym poziomie w Polsce. Ścigają się na nim od kilkunastu lub nawet dwudziestu paru lat.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski

Weterani wciąż stanowią o sile drużyn

Nowy sezon PGE Ekstraligi za pasem, trwa intensywny okres przygotowawczy przed walką o punkty. W rywalizacji jak co roku weźmie udział spora grupa zawodników, którzy na żużlu zjedli zęby i którzy mimo upływu lat nadal świetnie odnajdują się przy atakującej ich zewsząd młodzieży. Niegdyś rekordy bili Andrzej Huszcza i Tomasz Gollob, obecnie na placu boju nadal jest kilku, śrubujących z sezonu na sezon znakomite statystyki.

Zobacz także: Norbert Kościuch komplementowany. Pożycza silniki, nie marudzi

WP SportoweFakty przedstawiają siedmiu zawodników z PGE Ekstraligi, których licznik występów na najwyższym ligowym szczeblu bije od 250 meczów w górę. Grono tych, którzy dobili lub przekroczyli granicę 200 spotkań i którzy także mogą w przyszłości osiągnąć ćwierć tysiąca startów, imponuje. W "poczekalni" są takie tuzy jak: Nicki Pedersen (213), Maciej Janowski (203), Matej Zagar (202) i Niels Kristian Iversen (200). Warto dodać, że na ten moment pozostający bez pracodawcy Greg Hancock ma na swoim koncie aż 337 występów.

UWAGA: pod uwagę zostały wzięte faktyczne występy zawodników w ligowych meczach; w dorobek nie są więc wliczane te spotkania, w których mimo obecności w składzie zawodnik nie wyjechał na tor (zastępstwo zawodnika, rezerwowy ns)

ZOBACZ WIDEO SEC na Stadionie Śląskim. Tak było w 2018 roku!Plebiscyt WP SportoweFakty: Ruszyliśmy z wyborem najlepszego żużlowca sezonu 2021! -->>

Czy pamiętasz początki kariery Piotra Protasiewicza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (19)