WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Żużel. Finał SoN świętem żużla w Rosji. W przeszłości gościły już tam wielkie nazwiska

Wielkimi krokami zbliża się finał Speedway of Nations, który w tym sezonie odbędzie się na Stadionie im. Anatolija Stiepanowa w Togliatti. To największe zawody w historii rosyjskiego żużla, choć już wcześniej goszczono tam światową czołówkę.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki

Obrońcy tytułu

Speedway of Nations pojawiło się w kalendarzu sportu żużlowego w ubiegłym sezonie, zastępując jednocześnie Drużynowy Puchar Świata. Zmiany spotkały się z wieloma głosami sprzeciwu, tym bardziej, że DPŚ (wcześniej DMŚ) rozgrywany był nieprzerwanie od 1960 roku.

Po cichu liczono, że SoN i DPŚ będą rozgrywane naprzemiennie, do tego jednak - póki co - nie doszło. Zmiana formuły rywalizacji na zmagania par sprawiła, że na starcie znalazło się znacznie więcej ekip niż przy okazji DPŚ, gdzie nie każda reprezentacja była w stanie wystawić pięcioosobowy skład.

Pierwsza edycja odbyła się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, gdzie po zaciętej walce po złoto sięgnęli Rosjanie. Druga była Wielka Brytania, a trzecia Polska. Gospodarzem kolejnych zmagań w ramach SoN będą właśnie obrońcy tytułu.

Rywalizacja toczyć się będzie na nowoczesnym Stadionie im. Anatolija Stiepanowa w Togliatti. Będą to największe jak do tej pory zawody rozgrywane w Rosji. W przeszłości odbywały się tam już jednak międzynarodowe turnieje.

Czytaj także: Speedway of Nations. Oficjalnie: znamy składy na finały w TogliattiKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>Czy w Rosji powinien zagościć cykl Grand Prix?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd

Komentarze (7):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Saddam 0
  Średni dochód w Rosji oblicza się z Moskwą, aby znacznie go zawyżyć. Bez Moskwy przeciętne wynagrodzenie w Rosji to kilkaset złotych. Ale nawet uwzględniając Moskwę PKB na głowę i PKB parytet siły nabywczej są w Rosji niższe, jak w Polsce między 15 a 25%.
  zulewski Bieda to była w Polsce, gdy ponoć przez 10 lat w sklepach sprzedawali tylko ocet a naród wyżył. Rosjanie bardziej jeszcze odporni, butelki po occie będą zbierać. A tak naprawdę to Rosjanie wcale nie są tacy biedni, ich zarobki tylko nieznacznie są niższe niż w Polsce. Średnia ok. 2700 zł netto (44 000 rubli, 63 ruble - 1 dolar), a na dalekim wschodzie średnia dwukrotnie wyższa. Wg wykazów miasto Togliatti należy do biedniejszych w Rosji.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Vegas 0
  Co to za tytuł ?? Święto żużla w Rosji?? Przeciętny Rosjanin nie wie co to żużel !!! s gdzie mówić o jakimś swiecie??? To w Polsce nie było by wielkiego szumu prócz miasta gdzie by sie dany finał odbywał . Żużel to popierdułka nikogo nie obchodząca ,nawet biorąc tylko pod uwagę sporty motorowe jest to na szarym końcu .

  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • yes 0
  "W przeszłości gościły już tam wielkie nazwiska" - startowali również dobrzy zawodnicy...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)