Woelbert i Gomólski nadzieją opolan? Świetny Puszakowski w Ostrowie. Szanse gości w 2. LŻ

Kacper Grzesik

TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - KSM Krosno

W Ostrowie z niepokojem oczekują spotkania z KSM Krosno. Nie wszyscy zawodnicy prezentują oczekiwaną formę, a na domiar złego w ostatniej chwili kontuzji uległ przewidziany do składu Adam Ellis. Drużyna wygląda jednak bardzo solidnie i aspiruje do walki o najwyższe lokaty w najniższej klasie rozgrywkowej. Po roku przerwy do ligi przystąpił nowy podmiot, który zmontował bardzo ciekawą ekipę. Sam Masters to już uznana firma, do tego dochodzą otrzaskani w ligowych bojach Zbigniew Suchecki i Kamil Brzozowski. Na przeprowadzkę z Piły zdecydował się Patryk Dolny. Niewątpliwie gospodarze są faworytem tego starcia.

W zeszłym roku krośnianie do samego końca bronili się przed degradacją, o czym zadecydował ostatni bieg sezonu. Zimą podjęto w Krośnie historyczną decyzję i wymieniono nawierzchnię żużlową na najpowszechniejszą granitową. Tor w Krośnie ma być łatwiejszy do przygotowania i w końcu stać się atutem gospodarzy. Póki co drużyna z grodu nad Wisłokiem przejdzie sprawdzian w Ostrowie. Zagraniczny zaciąg ma już na swoim koncie starty w klubie z Ostrowa - David Bellego w 2014 roku notował tu bardzo udane występy. Z kolei Ilja Czałow wraca do polskiej ligi po dwóch sezonach przerwy, wystartował w Ostrowie w meczu barażowym w sezonie 2012. Na lidera Wilków kreowany jest Mariusz Puszakowski, który dobrze czuje się na ostrowskim owalu.

W 2014 roku padł wynik 54:36, w spotkaniu tym startowali Brzozowski i Mariusz Fierlej. W 2011 roku mecz zakończył się niechlubnym dla gości wynikiem 74:16. Wydaje się, że tym razem kibice powinni być świadkami dużo większych emocji.