Żużel. Leon Madsen najlepszym przykładem dla innych. Można późno zadebiutować w SGP i odnieść sukces

Łukasz Kuczera

Dziwny przypadek Zetterstroema

Magnus Zetterstroem zdobył w swojej karierze chociażby tytuł mistrza Europy, ale działo się to w czasach, gdy w tych zawodach startowali zawodnicy drugiej kategorii. W sezonie 2009 wydarzył się jednak cud, bo Zetterstroem poprzez Grand Prix Challenge wywalczył sobie awans do cyklu mistrzostw świata.

Reprezentant Szwecji jako pełnoprawny uczestnik SGP zadebiutował w wieku 39 lat. Wielkiej kariery nie zrobił, bo zajął 13. miejsce na koniec zmagań. Nikt jednak nie odbierze mu tego, że przez rok ścigał się ze światową czołówką i nie przyniósł sobie wstydu.

Czy byłeś zaskoczony dobrymi wynikami Leona Madsena w SGP w 2019 roku?