Euro 2016: trudne boje z Ukraińcami. Wygraliśmy tylko dwa razy

04.09.2000 r.: el. MŚ 2002 faza grupowa: Ukraina - Polska 1:3
0:1 - Emmanuel Olisadebe 2'
1:1 - Andrij Szewczenko 12'
1:2 - Emmanuel Olisadebe 31'
1:3 - Radosław Kałużny 58'

Nie byliśmy faworytami tego meczu. To był początek eliminacji do mundialu w 2002 roku i mało kto się spodziewał, że wygramy w Kijowie. Już w drugiej minucie, w swoim drugim występie dla Biało-Czerwonych, Emmanuel Olisadebe zdobył gola. Wprawdzie niedługo potem wyrównał Szewczenko, ale kolejne ciosy zadawali już tylko Polacy.

Znów uczynił to Olisadebe, a w drugiej połowie na 3:1 podwyższył Radosław Kałużny. Mogliśmy wygrać wyżej, ale Andrzej Juskowiak nie wykorzystał rzutu karnego.