EBLK: szlagier kolejki dla CCC Polkowice, mistrzynie i Ślęza Wrocław nadal niepokonane

Krzysztof Kaczmarczyk

Dwie to za mało na Artego

Kristi Bellock i Rebecca Harris uzbierały double-double, ale na stawienie czoła tak dobrze zbilansowanej drużynie, jak Artego Bydgoszcz, to zdecydowanie za mało. "Równo" było tylko do przerwy, potem przyjezdne "odjechały".

W trzeciej kwarcie Artego wręcz zdemolowało PGE MKK. Seria 17:2 na jej zakończenie definitywnie przechyliła szalę na korzyść ekipy Tomasza Herkta, która wygrała swój piąty mecz w sezonie.

Najlepszy mecz w sezonie rozegrała Karolina Poboży, na koncie której znalazło się 20 punktów. Tradycyjnie tytaniczną pracę wykonała Dragana Stankovic. 19 punktów, 7 zbiórek, 4 przechwyty, 3 asysty i 2 bloki - to liczby MVP tego pojedynku.

PGE MKK Siedlce - Artego Bydgoszcz 68:88 (16:21, 24:22, 6:27, 22:18)

PGE MKK: Bellock 22 (10 zb), Harris 14 (10 as), Mołłowa 13, Omerbasić 6, Lapszynski 6, Ikstene 5, Bacik 2, Urbaniak 0, Yurkevichus 0.

Artego: Poboży 20, Stanković 19, Międzik 17, Morrison 10, Radocaj 6, McBride 5, Engelman 4, Kocaj 0, Kuczyńska 0.

Czy CCC Polkowice obroni tytuł najlepszej drużyny w kraju?