Polacy na świecie: Szczęsny z Tarczą, gol Zahorskiego, asysta Rybusa i kolejne debiuty

Maciej Kmita

Udanie nowy sezon rozpoczął Maciej Rybus z Tereka Grozny. Po dwóch bramkach na inaugurację rosyjskiej ekstraklasy z Amkarem Perm (4:0), w 2. kolejce reprezentant Polski dołożył swoją pierwszą asystę w sezonie. W 59. minucie meczu z Rubinem Kazań (1:1) po jego świetnej centrze z rzutu rożnego prowadzenie Terekowi dał Ailton Almeida.

Drugiej serii spotkań dobrze wspominać nie będzie za to Adam Kokoszka z Torpedo Moskwa. Jego zespół uległ Zenitowi Sankt Petersburg aż 1:8! "Kokos" zadebiutował w Torpedo przed tygodniem w meczu z CSKA Moskwa, który jego zespół przegrał 0:4. Polak wszedł do gry jednak w przerwie - już przy stanie 0:3.

Teraz rozegrał pełne 90 minut, a obrona Torpedo z nim w składzie dopuściła do straty ośmiu goli. Po jego faulu na Olegu Szatowie w 36. minucie gola na 3:0 z rzutu karnego zdobył Hulk.