Emigranci: Strzelali aż miło!

Jaki to był weekend dla emigrantów? [tag=4947]Kamil Grosicki[/tag] rzucił wyzwanie Zlatanowi Ibrahimoviciowi, a [tag=22007]Arkadiusz Milik[/tag] i [tag=2800]Robert Lewandowski[/tag] dali swoim drużynom pozycje liderów Eredivisie i Bundesligi.

Maciej Kmita

Robert Lewandowski (Bayern Monachium)

Kapitan reprezentacji Polski z przytupem zaczął swój szósty sezon w Bundeslidze. W inaugurującym edycję 2015/2016 spotkaniu z Hamburgerem SV (5:0) zdobył gola i zaliczył asystę.

Najpierw w 53. minucie bezlitośnie wykorzystał błąd obrońcy Hamburgera, który w swoim polu karnym zgrał piłkę wprost pod jego nogi, a 20 minut później "Lewy" odebrał piłkę Johanowi Djourou, by za chwilę prostopadłym podaniem uruchomić Thomasa Muellera, który nie zmarnował kapitalnego zagrania Polaka.

Dzięki efektownej wygranej Bayern został pierwszym liderem Bundesligi w sezonie 2015/2016.

Robert Lewandowski: Nie zawsze będziemy wygrywać 5:0: Lewandowski po HSV: Nie zawsze będziemy wygrywać po 5:0 Źródło: TVP S.A.