Zagraniczne media po meczu Vive z IFK Kristianstad: Thriller w Szwecji, Reichmann zaprzepaścił zwycięstwo

Tomasz Rosiński
"Handball Planet"

"Handball Planet": Reichmann zaprzepaścił zwycięstwo w Kristianstad

Nowy rok w Lidze Mistrzów rozpoczął się dobrze dla zespołu Kristianstad, który zdobył punkt w starciu z Kielcami.

Kielczanie byli faworytami, ale na początku wyglądali dość bezradnie (5:1). Dopiero czas wzięty przez szkoleniowca Dujszebajewa przyniósł jakiś efekt. W 22. minucie wydawało się, że wszystko wraca na właściwe tory, gdyż Vive prowadziło 16:13, a po pierwszej połowie 19:17.

To nie był udany dzień Bieleckiego, zaś gospodarze po przerwie doprowadzili do remisu 19:19. W końcówce szwedzka drużyna prowadziła 32:29 i była o krok od zwycięstwa. Jednak dobra obrona mistrzów Polski i zagranie Jureckiego sprawiły, że Vive Kielce miało szansę na triumf.

Oczywistym kandydatem do wykonania decydującego rzutu karnego był Tobias Reichmann, który przez cały mecz był skuteczny. Tym bardziej niewiarygodne było, kiedy jego rzut obronił Simic - zakomunikował portal "Handball Planet".

Czy uważasz, że Vive Tauron Kielce wygra zmagania w grupie B Ligi Mistrzów?