10 najbardziej bolesnych porażek polskiej siatkówki na arenie międzynarodowej w 2013 roku

Marcin Olczyk
Turecki kopciuszek wprawił w zdumienie wypełnioną po brzegi Atlas Arenę

1. PGE Skra Bełchatów - Arkas Izmir  2:3 (14:25, 25:21, 22:25, 25:18, 18:20), złoty set: 12:15
Liga Mistrzów, 23.01.2013 r.Tego nikt nie mógł się spodziewać. Pewni po wyjazdowym zwycięstwie 3:1 awansu do kolejnej fazy play-off siatkarze Skry w rewanżu pozwolili rywalowi narzucić swój styl gry i doprowadzić do tie-breaka. Gdy wydawało się, że sytuacja jest jednak uratowana (8:4) Arkas ruszył do boju i wygrał całe spotkanie, co oznaczało konieczność rozegrania złotego seta. Decydującą partię ponownie znacznie lepiej rozpoczęli gospodarze, ale i tym razem zespół z Turcji się nie poddał i to właśnie on ostatecznie świętował awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów! To była najboleśniejsza porażka bełchatowian w ostatnich latach, która pokazała jednocześnie, że kryzys w zespole jest znacznie większy niż wskazywałyby na to wypowiedzi siatkarzy czy przedstawicieli klubu.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!