Zagraniczne media po meczu Polska - Rosja: Niepokonani mistrzowie świata, ogłuszająca widownia

Tomasz Rosiński
championat.com

championat.com: Rozstrzygnięcie takie samo, ale inna gra. Rosja znów przegrała z Polską

"Rosja, prezentując zupełnie inną grę niż dzień wcześniej, jednak przegrała z Polską. Przyjmujący Kubiak, Mika i Zatorski odbierali wszystko bez trudu, a dobrze współpracowali Łomacz i Kurek. Gospodarze grali niewiarygodnie szybko, a Rosjanie na ich tle wyglądali jakby poruszali się w zwolnionym tempie.

Normą na meczach Polaków jest ogłuszająca widownia, która stała i śpiewała ciągle przez dwie godziny. W pewnym momencie drugiego seta Polacy jakby stracili koncentrację i rosyjskim siatkarzom udało się odrobić straty punktowe. Znaczącą rolę w końcówce drugiej partii odegrali Aszczew, Michajłow i Birjukow.

Okazało się, że Biało-Czerwoni nie mają nerwów z żelaza i zaczęli popełniać coraz więcej błędów. Błyskotliwie w obronie poczynał sobie Wierbow i Rosja objęła prowadzenie w meczu 2:1.

Później Polska zmieniła niemal połowę składu i to się jej opłaciło. Ostatecznie w tie-breaku pomylił się Michajłow, a gospodarze wygrali 18:16 i 3:2 w całym pojedynku. Okazało się, że Polacy nie są tacy straszni" - zakomunikował rosyjski serwis championat.com.

LŚ 2015: Kurek i Mika bohaterami - oceny Polaków za mecz z Rosją według SportoweFakty.pl