Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Zagraniczne media o triumfie Polaków: Biało-Czerwoni klasą sami dla siebie

"Historyczne zwycięstwo Polaków", "Biało-Czerwoni byli klasą sami dla siebie" - tak zwycięstwo naszych skoczków narciarskich w konkursie drużynowym w Klingenthal komentują zagraniczne media.
Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Skispringen.com

"Historyczne zwycięstwo Polaków", "Biało-Czerwoni byli klasą sami dla siebie" - tak zwycięstwo naszych skoczków narciarskich w konkursie drużynowym w Klingenthal komentują zagraniczne media.

"Polska drużyna świętuje historyczne zwycięstwo" - tytułuje swoją relację niemiecki serwis Skispringen.com. "Maciej Kot, Kamil Stoch i spółka zostawili w tyle skaczących przed własną publicznością Niemców".

Skispringen.com podkreśla, że "drużynówki" nie udało się wygrać Polakom nawet w czasach największej świetności Adama Małysza, a tym razem zwycięstwo zapewniły Biało-Czerwonym znakomite skoki triumfatora Letniej Grand Prix Macieja Kota i podwójnego mistrza olimpijskiego Kamila Stocha.

O zasługach Kota i Stocha pisze również Berkutschi.com, który zwraca uwagę także na ponad 40-punktową różnicę pomiędzy Polakami a drugimi w konkursie Niemcami oraz cytuje słowa Richarda Freitaga. - Polacy byli niesamowicie mocni, więc cieszymy się z drugiej pozycji - powiedział niemiecki zawodnik.

ZOBACZ WIDEO: Wojciech Fortuna: zrozumiałem, że w Zakopanem nie ma dla mnie miejsca

"Severin Freund uratował drugie miejsce dla niemieckiej drużyny, ale mistrz świata w kwestii zwycięstwa i historycznego triumfu Polaków nie mógł nic zmienić. Niemcy przed własną publicznością w Klingenthal wyraźnie z nimi przegrali" - to już serwis internetowy telewizji Sport1.

Sport1.de dodaje, że Stefan Horngacher, długoletni asystent szkoleniowca Niemców Wernera Schustera, po raz pierwszy dał o sobie znać. - Nie spodziewaliśmy się, że będziemy walczyć o zwycięstwo, naszym celem było miejsce na podium - przytacza słowa trenera Polaków.

Czy Polacy odniosą w tym sezonie kolejne zwycięstwo w konkursie drużynowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (4):