Tokio 2020. Cztery medale i horror siatkarzy. Tak Polacy radzili sobie we wtorek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu od lewej: Malwina Kopron, Anita Włodarczyk i Zheng Wang

Aż cztery medale wywalczyli reprezentanci Polski podczas wtorkowej rywalizacji. Największy sukces odniosła Anita Włodarczyk, która zwyciężyła w rzucie młotem. Na ćwierćfinale udział w turnieju siatkarzy zakończyli podopieczni Vitala Heynena.

Kajakarki z medalem!

Wtorek rozpoczął się dla Polski kapitalnie. Karolina Naja i Anna Puławska wywalczyły srebro w wyścigu na 500 metrów kajakarek. Do samego końca próbowały gonić Nowozelandki, ale ostatecznie się to nie udało. WIĘCEJ TUTAJ.

Czwarta w finale na 200 metrów była z kolei Marta Walczykiewicz. Początkowo na tablicy wyników pokazano, że Polka ma brąz, ale następnie dokonano korekty. WIĘCEJ TUTAJ.

Na siódmym miejscu rywalizację na dystansie 1000 metrów ukończyli kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak. WIĘCEJ TUTAJ.

Hat-trick Włodarczyk, brąz Kopron

Niesamowity przebieg miał finał konkursu rzutu młotem. Po trzecie z rzędu złoto sięgnęła Anita Włodarczyk. Trzecie miejsce zajęła natomiast Malwina Kopron, która w końcówce znajdowała się nawet na drugiej pozycji, ale wyprzedziła ją Chinka Zheng Wang. Ponadto szósta była Joanna Fiodorow, która niedługo po zakończeniu zmagań zapowiedziała, że... kończy karierę. WIĘCEJ TUTAJ.

Michalik z brązowym medalem!

To pierwszy medal polskich zapasów kategorii ciężkiej od 25 lat! Tadeusz Michalik w wielkim stylu pokonał Węgra Aleksa Gergo Szoke w pojedynku o trzecie miejsce. Dodajmy, że w Rio trzecia była jego siostra, Monika. WIĘCEJ TUTAJ.

Przeklęty ćwierćfinał

Nieprzerwanie od 2004 roku polscy siatkarze odpadali w ćwierćfinałach olimpijskich turniejów. Wierzono, że tym razem zła passa zostanie przerwana. Niestety, Biało-Czerwoni przegrali po zaciętym pojedynku z Francją 2:3 i po raz piąty z rzędu zakończyli udział w igrzyskach na 1/4 finału. WIĘCEJ TUTAJ.

Walczył, ale medalu nie zdobył

Piotr Lisek był jedynym Polakiem w finale konkursu skoku o tyczce. Polak walczył, ale ostatecznie z wynikiem 5,80 m zajął szóstą pozycję. Najlepszy był fenomenalny Armand Duplantis, który strącił poprzeczkę tylko gdy atakował rekord świata. WIĘCEJ TUTAJ.

Ryan Pierse/Getty Images

Blamaż Bukowieckiego, pech Haratyka

Na eliminacjach swój udział w igrzyskach zakończyli Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk. Pierwszy z nich z ledwością przekroczył granicę 20 metrów (20,01 m). Drugi natomiast może mówić o wielkim pechu. Wynik 20,86 m dał mu 13. miejsce. Do awansu zabrakło... czterech centymetrów. WIĘCEJ TUTAJ.

Siódme miejsce Michalskiego

Na siódmym miejscu rywalizację w podnoszeniu ciężarów w kategorii 109 kg ukończył Arkadiusz Michalski. Polak uzyskał w dwuboju 391 kg. Najlepszy był reprezentant Uzbekistanu Akbar Djurajew. WIĘCEJ TUTAJ.

Efektowne eliminacje

Maria Andrejczyk potrzebowała zaledwie jednego rzutu, aby zameldować się w finale rzutu oszczepem. Polka uzyskała wynik 65,24 m. WIĘCEJ TUTAJ.

W półfinale biegu na 400 metrów znalazła się mistrzyni olimpijska w sztafecie Natalia Kaczmarek. Zajęła drugie miejsce w swojej eliminacji. WIĘCEJ TUTAJ.

Emocje w biegu Lewandowskiego

Marcin Lewandowski zafundował kibicom ogromną huśtawkę emocji. W eliminacjach biegu na 1500 metrów upadł. Złożono jednak protest, który rozpatrzono pozytywnie i Polaka dopuszczono do półfinału. W nim wystąpi także Michał Rozmys. WIĘCEJ TUTAJ.

Damian Czykier stoczył zaciętą walkę z Gregorem Traberem, ale ostatecznie uzyskał bezpośredni awans do półfinału biegu na 110 metrów przez płotki. WIĘCEJ TUTAJ.

Pech Polek

We wtorek udało się powrócić do rywalizacji w żeglarstwie. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar dwukrotnie zajmowały 15. miejsce w swoich wyścigach i przed wyścigiem medalowym są trzecie. WIĘCEJ TUTAJ.

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński startowali w wyścigu finałowym w klasie 49er. Biało-Czerwoni dotarli do mety na czwartej pozycji, a w klasyfikacji końcowej byli 9. WIĘCEJ TUTAJ.

Odległa pozycja kolarzy

Reprezentacja Polski przystąpiła we wtorek do rywalizacji w sprincie drużynowym. Biało-Czerwoni zajęli najpierw ostatnie miejsce w eliminacjach, później ulegli świeżo upieczonym rekordzistom olimpijskim - Holendrom. W walce o miejsca 7-8 lepsi od nich okazali się Nowozelandczycy. WIĘCEJ TUTAJ.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Ile medali Polacy zdobędą na igrzyskach?