Żużel. Niełatwo zostać mistrzem. Zaskakujący lider klasyfikacji zwycięzców

W minionym sezonie w jedenastu państwach przeprowadzone zostały drużynowe rozgrywki. W dziewięciu z nich wyłoniony został mistrz kraju. Statystyki pokazują, że droga do zwycięstwa nigdy nie jest usłana różami.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki

Liga domeną Europejczyków

Rozgrywki ligowe wszędzie tam, gdzie są rozgrywane, dostarczają wielu emocji. Niezależnie od tego, ile zespołów bierze w nich udział. Łącznie na całym świecie ścigano się w ramach 22 lig, wliczając w to niższe poziomy.

Nie wszystkie udało się jednak dokończyć. W Słowenii podjęto próbę reaktywacji rozgrywek ligowych, ostatecznie przeprowadzono jednak jedynie połowę zaplanowanych meczów. AMD Krsko odjechało dwa spotkania, natomiast AMTK Lublana i ST Lendava po jednym.

Zmagania zespołowe po raz kolejny odbyły się także w Stanach Zjednoczonych, ale nie mają one rangi mistrzostw kraju. To pokazuje, że liga jest domeną Europejczyków. Przygotowaliśmy zestawienie obejmujące złotych medalistów DM w poszczególnych krajach. Zespoły uszeregowane zostały według procentu wygranych meczów - lider klasyfikacji jest dużym zaskoczeniem.

Czytaj także: Kalendarz SGP dobry dla polskich kibiców. Otwarcie i zwieńczenie cyklu nad Wisłą

KUP BILET na 2025 PZM FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw. KLIKNIJ i przejdź na stronę sprzedażową!

Czy Fogo Unia Leszno zostanie mistrzem Polski w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
  • Wódka 07 Zgłoś komentarz
    "Skład drużyny: Benjamin Basso (Niemcy)" Benjamin Basso jest Duńczykiem