Żużel. Gdzie ta młodzież? Max Fricke to nowość, ale w 2020 roku Grand Prix znów będzie najstarsza w historii
II - 32,40 - sezon 2019
W porównaniu do poprzedniej edycji GP średni wynik wzrósł i okazał się najstarszy w całej historii tej formuły (dotąd najwyższy wynik to ten z 1997 roku - 32,13), choć po osiemnastu latach z jazdą wśród najlepszych pożegnał się mający ponad 40 lat Nicki Pedersen. Do obsady dołączył jednak 35-letni Janusz Kołodziej, a po roku przerwy ponownie znaleźli się w niej 37-letni Niels Kristian Iversen i 34-letni Antonio Lindbaeck, którzy razem z Polakiem udanie przebrnęli przez Grand Prix Challenge. Poza tym bez większych rewolucji. Najmłodszy spośród całej piętnastki Bartosz Zmarzlik okazał się najlepszy i został indywidualnym mistrzem świata.
Najstarszy: Greg Hancock (49)
Najmłodszy: Bartosz Zmarzlik (24)
CZYTAJ WIĘCEJ: Madsen doceniony przez rodaków. Nominowany do nagrody sportowca roku
-
Only Retro Speedway Zgłoś komentarzdo składu na MDMP nie wspominając o lidze. Z granicą szkolenie w ogóle wymiera. Jest paru młodych zawodników z przypadku którzy jeszcze załapią się na karuzelę i będą mieć milionowe kontrakty z braku konkurencji, ale jak długo będą mogli doić to nie wiem
-
speed01 Zgłoś komentarzSport dziadzieje to i zawodnicy coraz starsi. W lepszych dla dyscypliny czasach, w latach 70. czy 80. rządzili młodzi.
-
Hessus Zgłoś komentarzCo z tego, że najstarsza stawka? Mają jeździć najlepsi a nie najmłodsi.
-
yes Zgłoś komentarzMyślę, że gdyby do cyklu wszyscy wchodzili z eliminacji, to średnie byłyby niższe...
-
ZXV Zgłoś komentarzZmarzlik od 2016 jest najmłodszym w cyklu zawodnikiem.W przyszłym sezonie Fricke bedzie młodszy.
-
Dawid Konsek Zgłoś komentarzGreg ma 49 a nie 45
-
rose.yeah.bunnyXD Zgłoś komentarzo patrzcie tego nie wiedzialem ze Turbo był najmlodszy w stawce. Tylko ze Bartosz to inny rozmiar kapelusza, on w wieku 19 lat, juz byl na poziomie 8semki w GP.
-
malin1976 Zgłoś komentarzmożna zarobić w ekstra . To przekłada się oczywiście na Grand Prix gdzie zresztą też płacą mniejniżw Szwecji i Nice . Tory równe jak stół również dziadkom 35+ pomagają i mamy zdziadziałą dyscyplinę ale Stępniewski zadowolony bo ma najmniejszą ligę świata .
-
Saddam Zgłoś komentarztym, że gdyby dzikie karty przyznawać za osiągnięcia a nie nazwisko to w stawce powinno być 7 Polaków. Na to BSI nigdy się nie zgodzi. Dlatego jestem za likwidacją "stałych dzikich kart". Ewentualnie jedna dla zawodnika, który stracił sezon przez kontuzje. Ale nie musi ona być regułą. Jednego roku może być, innego nie.
-
smok Zgłoś komentarzsię w nim utrzymać. Team żużlowca to sprawnie działająca firma, a im więcej lat na rynku, tym z reguły lepiej. Najlepsze lata często przychodzą, gdy zawodnik jest koło trzydziestki, jak w przypadku Madsena czy Michelsena. Poza tym w cyklu organizatorzy stawiają na sprawdzone karty.