Bieg 15
61
3 : 3
28

Porsing do końca gonił i atakował Barana, ale nie był w stanie go wyprzedzić. Czas biegu: 65,60.

Bieg 14
58
5 : 1
25
Daniel Kaczmarek Rezerwa zwykła za Oliver Allen
0

Pewne zwycięstwo Drymla. Ruud początkowo był z tyłu, ale szybko wyprzedził rywali. Czas biegu: 65,88.

Bieg 13
53
4 : 2
24
Maksym Drabik Rezerwa zwykła za David Ruud
1

Po starcie było 5:1 dla Speedway Wandy Instal, ale ostrowianie zdołali wygrać ten bieg 4:2 i przypieczętowali tym samym zwycięstwo w spotkaniu i dwumeczu! MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia wygrała tegoroczne rozgrywki Polskiej 2. Ligi Żużlowej! Czas biegu: 66,30. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 12
49
2 : 4
22
Karol Baran Rezerwa taktyczna za Oliver Allen
3

Baran pojechał szeroko i zdołał wyprzedzić Karlssona. Po serii czterech podwójnych porażek krakowianie w końcu wygrali drużynowo wyścig. Czas biegu: 66,55.

Bieg 11
47
5 : 1
18

Na stadionie w Ostrowie włączono już oświetlenie toru. Zawodnicy MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia ponownie wygrali start i nie dali rywalom najmniejszych szans. Czas biegu: 66,17.

3

Trzecie z rzędu podwójne zwycięstwo gospodarzy, którzy pewnie prowadzili od startu do mety. Czas biegu: 65,98. Przerwa na kosmetykę nawierzchni.

-> Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy - do wyboru trzy poziomy trudności!

Bieg 9
37
5 : 1
16

Gospodarze dobrze rozegrali pierwszy łuk i pojechali po kolejne podwójne zwycięstwo. MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia odrobiła już straty z pierwszego spotkania i w dwumeczu prowadzi 3 "oczkami". Czas biegu: 66,02.

Bieg 8
32
5 : 1
15
Kenneth Hansen Rezerwa taktyczna za Oliver Allen
1

Ponownie delikatnie pada deszcz. Jadący jako rezerwa taktyczna Hansen przez cały wyścig atakował Karlssona, ale nie był w stanie się przedrzeć przed niego. Czas biegu: 66,42.

Bieg 7
27
3 : 2
14

Wyścig przerwany. Na drugim okrążeniu Baran spowodował upadek prowadzącego Brzozowskiego. Zawodnik Speedway Wandy Instal został wykluczony z powtórki. Brzozowski wstał z toru o własnych siłach. W powtórce "Brzózka" miał defekt na starcie, a Porsing odniósł zdecydowane zwycięstwo. Czas biegu: 66,97. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Pół Ekstraligi chce Jasona Doyle'a. Australijczyk ma wątpliwości

Bieg 6
24
2 : 4
12

Karlsson na drugim okrążeniu przedarł się przed Pytela i zaczął atakować Hansena, ale nie udało mu się go wyprzedzić. Czas biegu: 67,57.

Bieg 5
22
4 : 2
8

W Ostrowie już nie pada. Wyścig przerwany - w pierwszym łuku upadł Oliver Allen. Sędzia Wojciech Grodzki wykluczył Brytyjczyka z powtórki. Na tor wyjechała karetka, ale na szczęście Allen wstał i wrócił do parku maszyn o własnych siłach. Tym razem wyścig przerwany przez nierówny start. W trzecim podejściu Bach jadąc szeroko na drugim łuku wyprzedził Ruuda. Czas biegu: 66,02.

1
Bieg 4
18
5 : 1
6

Kapitalna walka pomiędzy Karolem Baranem i Maksymem Drabikiem. 16-letni zawodnik na drugim okrążeniu wyprzedził swojego przeciwnika i dzięki temu ostrowianie odnieśli trzecie już podwójne zwycięstwo. Czas biegu: 65,92. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Polska dominacja w cyklu Grand Prix 2014!

Bieg 3
13
3 : 3
5

Pewne zwycięstwo Drymla. Ruud po starcie pojechał bardzo szeroko, co poskutkowało tym, iż znalazł się na końcu stawki. Szwed był wolny i nie był w stanie dogonić żadnego z rywali. W tej chwili na stadionie jest ok. 4 tysiące osób. Czas biegu: 66,28.

Bieg 2
10
5 : 1
2

Zawodnicy MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia wygrali start i odnieśli kolejne podwójne zwycięstwo. Kaczmarek starał się gonić Wawrzyniaka, ale nie był w stanie zbliżyć się na tyle, aby go skutecznie zaatakować. Czas biegu: 67,22.

Bieg 1
5
5 : 1
1

Ostrowianie na pierwszym łuku zamknęli Allena i objęli podwójne prowadzenie. Brytyjczyk starał się wyprzedzić Porsinga, ale sztuka ta mu się nie udała. Czas biegu: 66,76.

15:46 - mecz rozpocznie się bez prezentacji. Pierwszy bieg o godz. 15:50. Na stadion wciąż przybywają kibice i jest już ich ponad 3 tysiące. Spotkanie będzie się toczyć wg 2 zestawu startowego.

15:35 - w tej chwili na stadionie jest ok. 2 tys. osób. Ponownie delikatnie zaczęło padać.

15:31 - zakończyła się próba toru. Niebo nad stadionem jest zachmurzone.

15:25 - gospodarzy na próbie toru reprezentują David Ruud i Nicklas Porsing.

15:23 - ze strony Speedway Wandy Instal Kraków w próbie toru udział biorą Oliver Allen i Karol Baran.

15:15 - składy potwierdzone. W tej chwili na stadionie jest ok tysiąca kibiców.

14:50 - deszcz już nie pada. Na stadionie obecny jest m.in. trener reprezentacji Polski - Marek Cieślak.

14:30 - od ok. pół godziny w Ostrowie pada delikatny deszczyk.

W pierwszym meczu Speedway Wanda Instal wygrała na swoim torze 54:36.

-> MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia ukarana! Ostrowianie muszą łącznie zapłacić 70 tys. złotych!