4 : 2
36
Marcin Nowak Taśma Artiom Łaguta
0

Łaguta dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki. W jego miejsce pojedzie Nowak.

Przez cztery okrążenia Pedersen, Buczkowski i Musielak stoczyli walkę o pierwszą pozycję. Na mecie najlepszy był Pedersen, a Buczkowski minimalnie wyprzedził Musielaka.

Bieg 14
50
4 : 2
34
Piotr Pawlicki Rezerwa zwykła za Tomas H. Jonasson
3

Gospodarze po pierwszym łuku byli na podwójnym prowadzeniu, ale Gollob na dystansie minął Zengotę. Ten do końca musiał bronić się przed atakami Okoniewskiego.

Bieg 13
46
3 : 3
32

Gollob początkowo atakował Pawlickiego, ale ten z każdym okrążeniem zyskiwał przewagę. Pedersen do końca próbował wyprzedzić Buczkowskiego. Przerwa na kosmetykę toru.

->; "W ogniu pytań". Piotr Szymański odpowie na pytania czytelników. KLIKNIJ i dowiedz się więcej!

Bieg 12
43
4 : 2
29

Pawlicki i Łaguta stoczyli zaciętą walkę o pierwszą pozycję. Na mecie nieznacznie lepszy był zawodnik Fogo Unii Leszno.

Bieg 11
39
3 : 3
27
Artiom Łaguta Rezerwa taktyczna za Daniel Jeleniewski
3

O losach wyścigu zadecydował start. W tym elemencie najlepiej spisał się Łaguta, który odniósł pewne zwycięstwo. Z kolei Okoniewski próbował gonić rywali.

Bieg 10
36
3 : 3
24

Na drugim łuku Gollob wykorzystał błąd Musielaka i przedarł się na prowadzenie. Pawlicki na drugim kółku przy krawężniku minął Trzensioka. Przerwa na kosmetykę toru.

->; Niedzielny quiz żużlowy - KLIKNIJ i sprawdź swoją wiedzę o czarnym sporcie!

Bieg 9
33
5 : 1
21

Dwie minuty przerwy dla Buczkowskiego, który ma bieg po biegu.

Jonasson popisał się atomowym startem. Szybko dołączył do niego Pedersen i leszczynianie odnieśli pewne zwycięstwo.

Bieg 8
28
2 : 4
20
Krzysztof Buczkowski Rezerwa taktyczna za Daniel Jeleniewski
1

Kolejny bieg bez historii. O kolejności na mecie zadecydował start i rozegranie pierwszego łuku.

Bieg 7
26
4 : 2
16

Pewne zwycięstwo Pedersena. Bieg bez emocji, duże odległości pomiędzy zawodnikami. Przerwa na równanie toru.

-> Oto F16 Falubaz Girls, czyli nowe cheerleaderki SPAR Falubazu Zielona Góra

Bieg 6
22
2 : 4
14

Zengota najlepiej wyszedł spod taśmy i objął prowadzenie. Na drugim okrążeniu atakiem po szerokiej minął go Buczkowski. Na ostatnim wirażu Pawlicki pojechał zbyt szeroko. Błąd ten skrzętnie wykorzystał Okoniewski, który z łatwością wyprzedził juniora Fogo Unii.

Bieg 5
20
5 : 1
10

Musielak zwyciężył z ogromną przewagą. Pawlicki skutecznie odpierał ataki grudziądzan. Na mecie miał on minimalną przewagę nad Łagutą.

Bieg 4
15
4 : 2
9

Świetny start Zengoty, który na wejściu w pierwszy łuk założył się na rywali. Smektała próbował wypchnąć Golloba pod bandę, ale był zdecydowanie wolniejszy od byłego mistrza świata. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Nie rozumiem karania stowarzyszenia Włókniarza - rozmowa z Rune Holtą, zawodnikiem ŻKS Ostrovia

Bieg 3
11
3 : 3
7

Musielak prowadził od startu do mety. Buczkowski na trzecim okrążeniu wykorzystał błąd Pawlickiego i przedarł się na trzecią pozycję.

Bieg 2
8
3 : 3
4

Ponownie lepiej ze startu wyszli gospodarze, ale na pierwszym okrążeniu Smektałę najpierw wyprzedził Nowak, a następnie Trzensiok.

Bieg 1
5
5 : 1
1

Gospodarze spotkanie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Żużlowcy Fogo Unii wygrali start i odnieśli pewne zwycięstwo. Grudziądzanie nie byli w stanie im zagrozić.

17:01 - pierwszy w tym roku ligowy mecz przyciągnął na trybuny około 8 tysięcy kibiców.

16:57 - zawody rozegrane zostaną według I zestawu startowego.

16:51 - na stadionie w Lesznie rozpoczęła się prezentacja.

16:41 - koniec próby toru.

16:34 - menedżer Byków na próbę toru wysłał Piotra Pawlickiego i Pedersena.

16:32 - ze strony gości w próbie toru udział biorą Gollob i Okoniewski.

16:22 - przed kasami leszczyńskiego stadionu spore kolejki.

16:19 - składy potwierdzone.

15:54 - w Lesznie świeci słońce. Zawody odbędą się bez żadnych przeszkód.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?