Euro 2016: wybierz najlepszy mecz reprezentacji Polski

Redakcja
Redakcja

Tym spotkaniem pożegnaliśmy się z mistrzostwami Europy we Francji. Pozostał ogromny niedosyt. Przegraliśmy z Portugalią 3:5 w konkursie rzutów karnych i odpadliśmy z turnieju.

Zaczęło się doskonale. Robert Lewandowski wbiegł w pole karne i bez przyjmowania piłki wykończył akcję Kamila Grosickiego. To był drugi najszybciej strzelony gol w historii mistrzostw Europy. Portugalczycy, prowadzeni przez Renato Sanchesa - a nie Cristiano Ronaldo - wyrównali w 33. minucie.

Znów o wszystkim zadecydować musiał konkurs rzutów karnych. Tym razem jednak to nie my mogliśmy się cieszyć. Jakub Błaszczykowski strzelał jako czwarty, bramkarz Portugalczyków, Rui Patricio, obronił. W ostatniej serii Ricardo Quaresma już się nie pomylił, Łukasz Fabiański nie zdołał zatrzymać piłki.

W turnieju pozostała zatem Portugalia i to ona zagra w półfinale. Dla nas mistrzostwa Europy dobiegły końca.

Polska - Portugalia 1:1 (1:1, 1:1, 1:1), rzuty karne 3:5
1:0 - Robert Lewandowski 2'
1:1 - Renato Sanches 33'