Mundial 2018. Polska - Senegal: pechowy Cionek, niechlujny Krychowiak, irytujący Milik i zneutralizowany Lewandowski

Thiago Cionek był słabym ogniwem i największym pechowcem, ale nie jest głównym winnym porażki z Senegalem (1:2). Pomoc nie funkcjonowała jak należy, atak nie potrafił zagrozić rywalom, a liderzy nie udźwignęli ciężaru odpowiedzialności.

Maciej Kmita

Bezradny

Wojciech Szczęsny: 5,0. Jest jednym z najlepszych golkiperów w Europie, ale nie Kenem Wakashimazu. Nie miał szans na obronę strzału Idrissy Gueye, po którym Thiago Cionek kompletnie zmienił tor lotu piłki - chyba tylko kumpel Tsubasy Ozory zdołałby w tej sytuacji skorygować swój lot, odbić się od słupka i uchronić zespół przed stratą gola. W drugiej połowie też nie miał ani jednej szansy do wykazania się na linii - uderzenie Mbaye Nianga do opuszczonej przez Szczęsnego bramki było jedynym Senegalu w drugiej połowie. W tej sytuacji polski golkiper popełnił jednak błąd, próbując za wszelką cenę ratować skórę Grzegorzowi Krychowiakowi dalekim wybiegiem przed pole karne. Nie zdążył dobiec do piłki przed Niangiem i mógł tylko patrzeć, jak napastnik Torino pakuje piłkę do siatki. W pozostałych sytuacjach na przedpolu spisał się bez zarzutu.

Skala ocen: 1-10 (wyjściowa: 6).

Czy Polska awansuje do 1/8 finału MŚ 2018?