Polki (już) nie boją się Rosjanek. Ostatnie mecze pod dyktando Biało-Czerwonych

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Kinga Achruk w akcji (Fot. Anna Dembińska / WP SportoweFakty)

Rosja - Polska 32:21 (19:9) / el. do ME 2012, październik 2011

W Kwidzynie Polki zrewanżowały się Rosjankom za klęskę z z wyjazdowego meczu tych samych eliminacji z października 2011. W Togliatti Biało-Czerwone zostały rozbite. Już w 9. minucie meczu trener Rasmussen brał czas, by uspokoić swoje podopieczne, ale nie zdało się to na zbyt wiele. Polki do przerwy przegrywały 9:19, a w całym meczu poległy 21:32.

Był to ostatni triumf rosyjskiego zespołu nad Biało-Czerwonymi. W meczu tym wystąpiło aż 13 zawodniczek, które w środę wybiegną na parkiet hali Jyske Bank Boxen w Herning. W polskiej ekipie były to Kinga Achruk (wówczas Byzdra), Klaudia Pielesz, Iwona Niedźwiedź, Anna Wysokińska (wtedy Baranowska), Patrycja Kulwińska, Hanna Sądej i Karolina Zalewska.