MŚ 2018. Włoskie media: "Cudu nie było", "Polacy zamknęli sprawę"

Reprezentacja Włoch wygrała z Polską 3:2 w piątkowym meczu mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn, jednak to Biało-Czerwoni awansowali do półfinału turnieju. Media na Półwyspie Apenińskim nie ukrywają rozczarowania brakiem sukcesu swojej drużyny.

Tomasz Skrzypczyński

Wystarczył jeden set

Aby awansować do najlepszej czwórki mistrzostw świata reprezentacja Włoch nie mogła w meczu z Polską stracić seta. Nam z kolei do sukcesu potrzebna była właśnie jedna wygrana partia.

I udało się tego dokonać już na początku - Biało-Czerwoni wygrali pierwszego seta 25:14 i zapewnili sobie awans kosztem współgospodarza turnieju.

Ostatecznie Italia wygrała spotkanie 3:2, jednak we włoskich mediach trudno znaleźć radość z takiego wyniku.

Czy reprezentacja Polski zdobędzie medal na MŚ?